Колектив сенаторів, який очолює республіканець Марк Рубіо, вніс на розгляд Конгресу США законопроект про введення санкцій проти Російської Федерації через арешт і кримінальний термін російського опозиціонера Олексія Навального. Як повідомляється на сайті американського парламенту, авторами законопроекту також стали демократи Кріс Кунс, Бен Кардін, Кріс Ван Холлен, Дік Дурбін і республіканець Мітт Ромні.
"Сенатори повторно внесли законопроект, який передбачає введення цілеспрямованих санкцій проти російських чиновників, причетних до порушень міжнародного права, в тому числі до отруєння і тюремного ув'язнення опозиційного лідера і активіста по боротьбі з корупцією Олексія Навального", — написав на своєму інтернет-порталі Рубіо.
За його інформацією, в чернетках пакет санкцій був підготовлений ще у вересні минулого року. Конкретні імена в них не прописані, але пропонується Конгресу розглянути питання заморозки активів і відмова у видачі віз вищим російським чиновникам.
Також конгресмени пропонують перевірити можливість застосування хімічної зброї типу новачок в Росії і вивчити фінансовий звіт про роботу Володимира Путіна на посаді президента РФ.
читайте такожЗатримання Навального: Росії пригрозили новими санкціями
Вирок Навальному - про що раніше повідомляв головред:
- Олексій Навальний був заарештований 18 січня Хімкінським міським судом на 30 діб. Його заарештували наступного дня після повернення в Росію і затримання в аеропорту Шереметьєво.
- В той же день Навальний записав відеозвернення, в якому піддав критиці російська влада і закликав росіян вийти на мітинги на його підтримку.
- Масштабний мітинг в Росії пройшли в суботу, 23 січня. Люди в різних містах вийшли на вулиці, щоб підтримати Навального.
- 31 Січня Державний секретар США Ентоні Блінкен засудив російську владу за жорстокі дії й закликав звільнити затриманих за здійснення своїх прав людини, зокрема Олексія Навального.
- 2 лютого суд відправив Навального до в'язниці на 3,5 роки. Щоправда, з урахуванням терміну, відбутого ним під домашнім арештом, фактично опозиціонеру доведеться пробути за ґратами на рік менше.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред