Виплата аліментів на утримання неповнолітніх дітей прямо в Україні впливає на призначення субсидії на житлово-комунальних послугах. Про це повідомляють представники Мін'юсту.
Щоб отримати пільгу, українцям потрібно відповідати критеріям, які визначені в законодавстві, зокрема - не мати аліментної заборгованості. Таке застереження передбачено постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 14 серпня 2019 року № 807.
Згідно з положеннями цього нормативно-правового акта, субсидія не надається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів більше трьох місяців.
Однак, кажуть чиновники, така норма має своє виключення і не стосується осіб:
- які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
- осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи(посади);
- осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або утримання під вартою.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що з 1 грудня нинішнього року в Україні офіційно підвищився прожитковий мінімум - до 2393 гривень. А в 2022 році його переглянуть у бік збільшення ще двічі (відповідно до 2508 гривень і 2589 гривень) - з 1 липня і 1 грудня.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб залишиться найвищим і в кінці 2021 року складе 2481 гривень, а в кінці 2022 року — 2684 гривні.
Інші новини:
- Ви знаєте, у кого є шанс отримати субсидію в 10 тисяч гривень
- У Мінцсоцполітики уточнили, кому не дадуть субсидію в 2021 році
- Як визначити, пільги або субсидія вигідні в опалювальний сезон - відповідь фахівців
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред