Економіст і політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін дав вельми невтішний прогноз щодо того, що буде з економікою України через пандемію коронавірусу.
За його словами, в найближчі роки в нашій країні відбуватиметься "все погане, що тільки існує, причому в найважчих патологічних формах".
За прогнозом Соскіна, на світ чекає друга хвиля пандемії COVID-19.
"До листопада коронавірус знову прийде в Україну, тільки більш жорсткий, голодний і злий. Відповідно, в Україні ситуація стане ще гіршою. Вже сьогодні падіння української економіки велике, і ситуація буде погіршуватися, адже МВФ не дасть нашій країні гроші в тому обсязі, в якому вона розраховує. Може, Євросоюз дасть кредит на 15 років, може, щось дадуть Європейський банк і Світовий банк. Але це – все, більше грошей взяти ніде. Адже тільки в нинішньому році Україна повинна виплатити близько 10 млрд доларів боргів", - розповіла експерт у коментарі Главреду.
Нв Україну чекають потрясіння, навіть можуть початися голодні бунти, вважає економіст.
"Люди довго терпіти не будуть. Всі запаси в Україні практично з'їдені. Якщо у когось з українців і був якийсь "жирок", тобто накопичення, то вони вже закінчуються. Травень люди ще протримаються, але потім – все", - зазначив Соскін.
При цьому, на його думку, період стагнації в Україні затягнеться на 15 років. Для багатих країн фаза пожвавлення економіки почнеться в 2032 році, а для таких, як Україна – не раніше 2035 року.
"Загалом, ми на самому початку великого кінця. МВФ просто не хоче нікого лякати, але розуміє, що насправді гряде: друга хвиля пандемії, нові віруси, які можуть бути набагато страшнішими... Не дарма Трамп уже заявив, що має намір "закрити" Америку. Він – далекоглядний і чинить наймудріше за всіх", - резюмував експерт.
читайте такожЕксперт налякав страшними наслідками можливого дефолту в Україні
Як повідомляв Главред, шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд вважає, що світова фінансова криза, спровокована спалахом коронавірусу Covid-19, відіб'ється на Україні набагато менше, ніж на інших країнах.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред