Зростання цін та дефіцит житла. Як мирна угода змінить ринок нерухомості України

20 лютого 2025, 09:30оновлено 20 лютого, 12:00
21843
Зростання цін та дефіцит житла. Як мирна угода змінить ринок нерухомості України
Борис Голденштейн, засновник і СЕО ZEZMAN Holding

Україна наближається до нового етапу розвитку. Питання завершення війни та мирного врегулювання стає дедалі актуальнішим у міжнародному порядку денному, формуючи нові очікування серед інвесторів. Щойно з’являться чіткі контури мирної угоди, країну очікує масштабна трансформація, у якій ринок нерухомості стане одним із головних драйверів зростання, заявив у коментарі виданню Glavred Борис Голденштейн, засновник та CEO Zezman Holding.

За словами експерта, разом зі стабілізацією геополітичної ситуації країна стає центром тяжіння для інвесторів, насамперед у секторі нерухомості. Досвід повоєнного відновлення інших країн показує: ринок нерухомості – один із головних бенефіціарів мирного процесу. Питання не в тому, чи буде інвестиційний бум, а в тому, хто встигне зайняти позиції раніше.

При цьому одним із найперспективніших напрямків стає Одеса. Місто з потужною логістикою, високою діловою активністю та туристичним потенціалом вже привертає увагу міжнародних інвесторів.

відео дня
Голденштейн
Житлове містечко ARTVILLE в Одеській агломерації

Чому мирний процес запустить вибухове зростання ринку нерухомості?

Формування чіткої стратегії відновлення України та зростаючий інтерес інвесторів підтверджують: країна готова до економічного ривка.

"З першого дня повномасштабної війни ми не зупинилися ні на день, а продовжили будівництво. Більше того, ми запустили нові проєкти в Ужгороді та Одесі, тому що знали: коли ринок оживе, готового житла катастрофічно не вистачатиме. Сьогодні цей момент настав. Ми бачимо зростання попиту і вже зараз можемо запропонувати покупцям готові квартири з ремонтом, які повністю відповідають новим стандартам комфорту та безпеки", – коментує Голденштейн.

1739977759-6129.jpg
Отримання ключів від квартир в ARTVILLE на 19-й день війни

Основні драйвери інвестиційного буму в нерухомості очевидні. Мільйони українців планують повернутися додому, що неминуче створить підвищений попит на житло у великих містах і передмістях, каже Голденштейн.

Водночас міжнародні інвестиційні фонди та девелоперські компанії розглядають Україну як нову точку зростання в Європі, готуючись до виходу на ринок. Їхній інтерес зумовлений високим потенціалом прибутковості та можливістю зайняти сильні позиції в регіоні, який проходить етап масштабного відновлення.

Як показує світовий досвід, повоєнне відновлення завжди супроводжується стрімким зростанням вартості житла. Згідно з прогнозами, ціни на нерухомість в Україні можуть зрости на 50–60% протягом перших трьох років після завершення війни, що робить поточний момент оптимальним для інвестицій.

Одеса - головний бенефіціар інвестиційного буму

Зростання цін та дефіцит житла. Як мирна угода змінить ринок нерухомості України
Одеса - південний хаб України

Позиція міста у південному регіоні України робить його одним із ключових центрів для повоєнного зростання. Тут сходяться три потужні інвестиційні лінії: логістика, туризм і нерухомість.

Логістика та транспорт. Одеса – найбільший порт України та один із найважливіших транспортних вузлів Чорноморського регіону. Міжнародні вантажі, експорт та імпорт роблять місто центром логістичного бізнесу, що створює високу потребу в комерційній нерухомості.

Бізнес-активність і малий бізнес. Одеський регіон входить у ТОП-6 в Україні за кількістю нових підприємців. У 2024 році було зареєстровано 12 839 нових ФОП, що робить місто одним із найактивніших ділових хабів країни.

Зростаючий попит на житло. Сьогодні в Одесі спостерігається високий попит на оренду, який підтримується внаслідок вимушених переселенців, туристів та розвитку ринку заміського житла.

"Ми спостерігаємо зростання інтересу не лише до житла, а й до комерційної нерухомості. Одеса завжди була стратегічно важливою точкою для бізнесу, і зараз цей тренд лише посилюється. Це стосується як офісних просторів, так і торгівельних площ", – зазначає Голденштейн.

Як заява Трампа посилює тренд на інвестиції?

Як повідомило видання The Wall Street Journal, під час однієї з розмов Дональд Трамп назвав Україну перспективним місцем для інвестицій у нерухомість, особливо відзначивши Одесу. Важливо розуміти: подібні заяви мають величезну вагу у світі інвестицій. Коли президент США говорить про девелоперський потенціал регіону, це сигнал для великих міжнародних гравців.

"Світовий бізнес отримав сигнал від політичноголідеру про привабливість регіону, що неминуче призведе до зростання інвестицій. Але ключова перевага у тих, хто вже присутній на ринку. Ми працювали та продовжуємо працювати, у нас є готові об'єкти, і ми готові задовольнити зростаючий попит",– говорить Голденштейн.

Куди інвестувати: перспективні сегменти ринку

1739977778-1369.png
Gross Libental – котеджне містечко в Одеській агломерації

По мірі відновлення України структура попиту на нерухомість зазнає значних змін. Насамперед зросте інтерес до безпечних житлових комплексів, які забезпечать автономні системи енергозабезпечення, резервне водопостачання та бомбосховища.

Значну динаміку покаже і заміська нерухомість. Будинки й таунхауси в передмістях стануть привабливим рішенням для покупців, які прагнуть більшого комфорту та приватності.

Комерційна нерухомість також отримає новий імпульс. Офісні простори, склади та логістичні центри будуть мати попит в міру повернення бізнесу та розвитку економіки.

Короткострокова оренда стане ключовим сегментом ринку, підтримуючи туристичний потік і зростання внутрішньої мобільності населення.

"Ми бачимо початок інвестиційної хвилі, і зараз виграють ті, хто ухвалює рішення швидше за інших", – підсумовує Голденштейн.

Поточний момент – оптимальний час для виходу на ринок, адже після остаточної стабілізації ціни на нерухомість значно зростуть, забезпечуючи інвесторам високу прибутковість.

1739977803-7556.png
Gross Libental - котеджне містечко в Одеській агломерації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти