За словами литовського президента, завдяки електроенергії БелАЕС Кремль збільшує свій енергетичний вплив.
Литва закликала Україну не купувати електроенергію у Білорусі. Зокрема, мова йде про закупівлі електроенергії у Білоруської АЕС.
Як заявив президент Литви Гітанас Науседа під час виступу в Раді, БелАЕС – це російський проект. Завдяки білоруській електроенергії Кремль хоче збільшити свій енергетичний вплив.
"Зростаюча крихкість Білорусі означає пряму загрозу для інтересів не лише Литви, а й України. Сьогодні прошу публічно попросити владу й український народ підтримати позицію з приводу БелАЕС і не купувати електроенергію, що виробляється в Островці", – заявив Науседа.
читайте такожУкраїнці заплатять 2 млрд грн за скасування переведення годинників - експерт
Ринок електроенергії в Україні
- Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що Україна зможе обійтися без імпорту електроенергії з Росії, якщо підготується до наступного опалювального сезону, зокрема, належним чином відремонтує атомні енергоблоки та блоки ТЕС.
- 18 березня 2020 року Кабмін де-факто запровадив заборону на імпорт російського вугілля й електрики. З 1 квітня 2020 глава Мінекономіки запропонував запровадити додаткове спеціальне мито на електроенергію і всі типи вугілля (крім антрацитового і коксівного) для потреб енергетики і металургійної промисловості - у розмірі 65%.
- При цьому в лютому 2021 Україна різко збільшила імпорт електроенергії з Росії. Крім поставок з Росії, імпорт електроенергії йде з Білорусі, Словаччини та Угорщини.
- Нагадаємо, імпорт електроенергії з РФ на територію України був відновлений з 1 лютого 2021 року. У перший день обсяг поставок склав 1 млн кВт-год.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред