Для української економіки закладений міцний фундамент, заявив відомий російський економіст Сергій Алексашенко.
"Це запорука сталого зростання (ВВП - ред.). Може бути 2% (зростання ВВП - ред.), 3% або 5%. Підсумки минулого року показали - ростемо як світова економіка, рухаємося зі швидкістю потоку", - підкреслив він в ефірі Ukrlife.tv.
Він вважає, що успіх української економіки залежить від декількох напрямків: боротьба з корупцією, реформа судової системи, приватизація, демонополізація, дерегулювання, а також запровадження ринку землі.
На його думку, якщо б закон про ринок землі Рада ухвалила наприкінці грудня або на початку січня, то Україна вже змогла б отримати новий транш Міжнародного валютного фонду.
"А всі інвестори б зрозуміли, що з Україною, якщо не все, то майже все в порядку", - вважає експерт.
В той же час він не погодився з думкою про те, що дефолт може стати виходом для української економіки.
"Дефолт знімає короткостроковий тиск боргу. Вихід з дефолту полягає в тому, що потрібно домовлятися з власниками боргу. Або ви поступаєте, як радянський уряд Леніна "кому винен - вибачаю", але тоді СРСР зміг вийти на борговий ринок ближче до 60-х років. Платою стане відлучення від міжнародного фінансового ринку на 5-6 років", - нагадав економіст.
Разом з тим вихід іноземних інвесторів на українських ринок облігацій внутрішньої державної позики він пояснив прагненням наживи.
"Іноземні інвестори – вони сволота. Вони оцінюють ситуацію набагато швидше, ніж державні чиновники. Влітку минулого року вони зрозуміли – інфляція йде вниз, бюджет обмежений, борг під 17% річних (за 7 років більше 100%)... Ми заробимо шалені гроші", - пояснив співрозмовник позицію іноземних власників українських ОВДП.
У той же час він процитував заяви керівництва Нацбанку про те, що зміцнення гривні є результатом ґрунтовних змін в українській економіці.
"А що змінилося в українській економіці, крім того, що металургія закривається? За всі помилки політиків платить населення, за всі помилки Нацбанку платить економіка. Я вважаю, що зміцнення гривні було помилкою. Тому що приплив короткострокового фінансового капіталу в боргові держпапери - це не є зміни в українській економіці. Вона не стала більш конкурентоспроможною, на ці гроші не створені нові підприємства, не побудовані дороги, їх просто проїли", - додав Алексашенко.
Зазначимо, що обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України за підсумками щотижневого аукціону виріс на 1,6 млрд грн, або на 1,3%, до 127 млрд грн.
Як повідомляється на сайті Національного банку України, з початку року обсяг вкладень нерезидентів в українські ОВДП зріс на 11,2 млрд грн, або на 9,7%.
Згідно з наведеними даними, частка нерезидентів на ринку ОВДП України зросла до 15,7%.
У той же час обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої держпозики України в 2019 році виріс на 109 млрд грн, або в 18 разів, до 115,8 млрд грн.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред