
Ви дізнаєтесь:
- Чим заміняють важіль ручника
- Які у нього переваги
Більшість водіїв звикли до фізичного ручного гальма, розташованого біля важеля перемикання передач.
Однак, в останні роки ці довгі важелі поступово почали поступатися місцем новій системі: електронним паркувальним гальмам (EPB), пише Главред з посиланням на SlashGear.
Вам також може бути цікаво: Чому в деяких авто є четверта педаль: загадка для багатьох водіїв.
Як працює електронний ручник
Замість великого важеля, до якого ви, можливо, звикли, EPB має вигляд маленького перемикача. При натисканні на перемикач активуються електронні двигуни, які притискають гальмівні колодки до задніх гальм. Незважаючи на включення електронного компонента, загальний ефект EPB точно такий же, як і від фізичного важеля ручного гальма.
Єдина реальна відмінність полягає в тому, що ви не можете використовувати їх для різких поворотів, як у випадку з фізичним важелем.
Крім того, експерти вважають, що ЕРГ майже повністю завоювали автомобільну сферу. Згідно з дослідженням, лише близько 8% нових автомобілів, випущених у Великобританії минулого року, все ще використовували фізичні важелі ручного гальма.
Які переваги є у EPB
Є два основні фактори, які роблять EPB більш привабливими для автовиробників, ніж традиційні ручні гальма. Зокрема, це їх відносний розмір - очевидно, що маленький перемикач на консолі набагато менший за масивний важіль, що випирає. На практичному рівні, EPB також легше вмикати та вимикати, ніж традиційні важелі.
Читайте також:
- Маловідома кнопка може зберегти прохолоду в авто у спеку та зекономити пальне
- Експерт назвав п'ять найкращих вживаних авто, які варто купити у 2025 році
- Багато хто бачив, але знають одиниці: чому в авто є маленьке трикутне вікно
Що відомо про SlashGear?
SlashGear - це видання, яке спеціалізується на автомобільній тематиці. Воно охоплює понад 5 мільйонів читачів щомісяця, надаючи достовірні щоденні новини та коментарі про все, що відбувається в автомобільній та технологічній індустрії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред