Отруйна команда ФСБ: отруйники Навального причетні до ще одного замаху - Bellingcat

12 лютого 2021, 05:04оновлено 2 жовтня, 16:43
268
Співробітники Інституту криміналістики ФСБ стежили за Володимиром Кара-Мурзою в період його госпіталізацій.
Співробітники ФСБ
Співробітники ФСБ причетні до отруєнь / Прямий

Співробітники ФСБ, які стежили за Олексієм Навальним перед його отруєнням в минулому році, систематично відстежували переміщення опозиціонера Володимира Кара-Мурзи-молодшого перед тим, як він двічі був госпіталізований з симптомами отруєння – в 2015 і 2017 роках.

"Кількість співпадаючих поїздок - сім напрямків і чотирнадцять рейсів - робить випадковий збіг статистично неймовірним. Публічність Кара-Мурзи і картина постійного стеження мають значну схожість з іншими спробами замахів цієї групи ФСБ", - йдеться в розслідуванні Bellingcat.

У матеріалі стверджується, що співробітники Інституту криміналістики ФСБ стежили за Володимиром Кара-Мурзою в період і до першої госпіталізації, і до другої. У розслідуванні йдеться, що за три місяці, що передували госпіталізації в 2015 році, Кара-Мурзу в поїздках по Росії щонайменше чотири рази супроводжували передбачувані співробітники ФСБ. Це були поїздки в Томськ, Санкт-Петербург, Калінінград і Казань. Поїздка в Казань відбулася з 22 по 24 травня 2015 року. Кара-Мурза і його супроводжуючі повернулися до Москви менш ніж за 48 годин до появи симптомів отруєння.

У всіх поїздках був присутній Олександр Самофал - ймовірний офіцер ФСБ. У базі даних, яку Bellingcat придбала на чорному ринку, є згадка водійських прав Самофала, виданих в 2006 році. Там його адреса вказана як "військова частина 2567", що відповідає адресою Академії прикордонної служби ФСБ в підмосковному Голіцино. Протягом 2015-2016 року Самофал 12 разів супроводжував Кара-Мурзу в його поїздках по різних містах Росії. Кілька разів з ним разом опинявся ймовірний співробітник Інституту криміналістики ФСБ Костянтин Кудрявцев (відомий з розслідування про отруєння Олексія Навального), а також Роман Мезенцев, старший офіцер 2-го управління ФСБ.

У розслідуванні йдеться, що група ФСБ воліла отруєння не в Москві через гіршу якість медичної допомоги в регіонах, а також тому, що отримати доступ в готельний номер жертви там легше. У випадку з Кара-Мурзою, якого отруїли в столиці, припустити стеження спецгрупи дозволили його поїздки по країні – в Калінінград, Томськ, Санкт-Петербург і Казань. Усюди за ним слідували оперативники ФСБ. Точно так же за ним стежили і в 2017 році.

читайте такожМаршрути смерті: опубліковані дані про поїздки "загону отруйників" з ФСБ

Після другого отруєння дружина Кара-Мурзи Євгенія отримала від лікарні зразки його крові і через деякий час передала їх агентам ФБР. Їй обіцяли досліджувати їх в лабораторії, акредитованій ОЗХЗ, проте потім ФБР відмовилося повідомити результати. Після того як суд зажадав від відомства зробити це, воно опублікувало лише деякі фрагменти звіту, пославшись на секретність інших. У розсекречених даних містилися лише висновки про те, що Кара-Мурза був, ймовірно, отруєний навмисно, але не говорилося, чим саме.

Як підкреслюють The Insider і Bellingcat, в останніх числах січня 2018 року в США прилітали глава ФСБ Олександр Бортніков, глава СЗР Сергій Наришкін і глава ГРУ Ігор Коробов — розслідувачі відзначають, що хтось із них міг зустрічатися з главою ФБР. "Сам факт, що згадка про цю зустріч є в документах у справі про Кара-Мурзу, говорить про те, що його питання обговорювалося на зустрічі, а в такому випадку відмова від публікації результатів аналізів може бути частиною якоїсь угоди",-роблять висновки автори розслідування.

Отруєння Володимира Кара-Мурзи-молодшого:

  • У 2015 році Кара-Мурзі раптово стало погано під час зустрічі з колегами. Лікарі поставили діагноз "гостра ниркова недостатність на тлі інтоксикації". Довгий час політик перебував у стані штучної коми, був підключений до апаратів штучного життєзабезпечення. Експертиза, проведена у Франції, встановила значне перевищення норми вмісту важких металів в організмі політика, але російська судово-медична експертиза не змогла підтвердити отруєння.
  • У лютому 2017 року Кара-Мурза був госпіталізований в критичному стані в московську лікарню з такими ж симптомами, як і в перший раз. Кара-Мурза вижив. Як він пізніше розповідав, лікарі стверджували, що його шанси на виживання були близько 5 відсотків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти