Провідні соцмережі США обмежили доступ до статті про Байдена і корупцію в Україні

15 жовтня 2020, 09:52
141
Facebook і Twitter позначають посилання про листи Байдена-молодшого у справі української компанії Burisma як небезпечні.
Facebook і Twitter накинулися з цензурою на статтю про Байдена і Україну
Facebook і Twitter накинулися з цензурою на статтю про Байдена і Україну / GettyImages

Після того, як авторитетна американська газета New York Post опублікувала листування нібито сина кандидата в президенти США Джо Байдена Хантера зі співробітником української компанії Burisma Вадимом Пожарським, провідні соціальні мережі США - Facebook і Twitter - обмежили репости цієї статті.

Соцмережі позначають посилання про листи Байдена-молодшого у справі української компанії Burisma як небезпечні. Тому перейти по ним одним кліком не можна.

Свої дії соцмережі виправдовують можливою недостовірністю матеріалу. За словами представника Facebook Енді Стоуна, "ця історія має право на перевірку фактів сторонніми партнерами Facebook, щоб перевірити факти". А поки що її поширення обмежене, пише CNBC.

читайте такожУкраїнська Вікіпедія вляпалася в скандал через цензуру ЗМІПри цьому раніше Facebook неодноразово заявляв, що виступає за свободу слова, і соцмережа не може визначати, що є істиною.

Пізніше до цензури приєднався і Twitter. Дана соцмережа своє рішення аргументувала тим, що у статті немає авторитетних джерел походження.

Представник виборчої кампанії Джо Байдена Ендрю Бейтс прокоментував ситуацію наступним чином: на посаді віце-президента Байден проводив щодо України тільки офіційну політику США.

Варто відзначити, що демократична преса періодично публікує пости, які дискредитують опонента Байдена-старшого на майбутніх виборах – нинішнього президента США Дональда Трампа. Гіпотетично дані пости також можуть бути фейками - однак випадки їхнього блокування поки не зафіксовані.

Burisma і Байден: останні новини

  • Син колишнього віце-президента США і нинішнього кандидата в президенти Джо Байдена Хантер в 2014-2019 роках входив до Ради директорів Української газодобувної компанії Burisma. Цю компанію пов'язують з екс-міністром уряду Азарова Миколою Злочевським.
  • Команда президента Дональда Трампа неодноразово намагалася довести, що Байден-старший просував бізнес-інтереси сина в Україні, користуючись посадою віце-президента США.
  • Ситуація з сином Байдена стала причиною зовнішньополітичного конфлікту та ініціативи запуску процедури імпічменту президента США Трампа в Конгресі. У результаті нижня палата Конгресу – Палата представників – оголосила йому імпічмент, а верхня – Сенат – відхилив обидві статті звинувачення.
  • Під час перших передвиборчих дебатів Дональд Трамп заявив, що син його опонента під час роботи в Україні заробив "цілі корупційні статки" – малася на увазі праця у фірмі Burisma.
  • 14 жовтня New York Post опублікувала листування нібито сина кандидата в президенти США Джо Байдена Хантера зі співробітником української компанії Burisma Вадимом Пожарським.
  • Зокрема, в листі, що датований травнем 2014 року, Пожарський цікавиться у Хантера Байдена, чи є можливість "скористатися його політичним впливом". В іншому листі Пожарський дякує Байдену-молодшому за можливість зустрітися з його батьком. При цьому New York Post нагадує, що колишній віце-президент раніше говорив, що "ніколи не спілкувався з сином про справи в компанії Burisma".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти