Загальновизнаним форматом врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі є Мінська група ОБСЄ. Однак Росія готова працювати з іншими державами, які можуть вплинути на Азербайджан і Вірменію з метою забезпечення завершення військових дій.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у відповідь на запитання журналістів про можливе створення нового перемовного формату за участю Росії, Туреччини, Вірменії та Азербайджану у інтерв'ю російському виданню Коммерсант.
За словами Лаврова, Росія розглядає вірмен і азербайджанців як братні народи і не підтримує військове вирішення конфлікту. США і Франція - як співголови Мінської групи ОБСЄ - дотримуються аналогічної точки зору
"У цьому зв'язку у Москві азербайджанський і вірменський колеги у прийнятій за підсумками зустрічі 10 жовтня спільній заяві підтвердили незмінність формату перемовного процесу", - сказав глава російського МЗС.
Також він додав, що у Кремлі готові вести перемовини з усіма державами, у яких є можливість вплинути на Азербайджан і Вірменію.читайте такожПашинян звернувся до Путіна з проханням про допомогу у війні за Нагірний Карабах
"Тим не менш, ми виступаємо за те, щоб працювати з усіма партнерами, в тому числі сусідами сторін, у яких є можливості впливати на протагоністів, щоб створити умови для виходу на розв'язку політико-дипломатичним шляхом в руслі базових принципів врегулювання, що просуваються співголовами в контактах з Баку і Єреваном", - підкреслив Сергій Лавров.
Позиція Росії і Туреччини щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Росія є однією з країн-гарантів врегулювання збройного конфлікту Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабасі. Москва виступає за дипломатичне вирішення питання і не виключає розміщення російського миротворчого контингенту в зоні конфлікту.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган раніше підтримав військову операцію Азербайджану у Нагірному Карабасі і закликав США, Росію і Францію повернути окуповану Вірменією територію Баку.
- 28 жовтня під час свого виступу в турецькому парламенті Ердоган закликав Росію до спільного врегулювання нагірно-карабахського конфлікту. Він закликав Путіна провести перемовини з прем'єрміністром Вірменії Пашиняном, а сам висловив готовність переговорити з президентом Азербайджану Алієвим.
- Вірменський прем'єр Нікол Пашинян виступає проти участі Туреччини у перемовному процесі і звинувачує Анкару в перекиданні бойовиків з Сирії до зони нагірно-карабаського збройного протистояння.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред