Завданням російських миротворців у Нагірному Карабасі є забезпечення дотримання режиму перемир'я та моніторинг припинення бойових дій. Угода між Азербайджаном, Вірменією і Росією чітко не регламентує функцій миротворчої місії, тому окремі аспекти її дій слід ще обговорити.
Про це заявив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков у середу, 11 листопада, повідомляє інформаційне агентство ТАСС.
"Мова йде про миротворчий контингент. Зрозуміло, функції належить ще уточнити, тому що ці функції не були конкретизовані в спільній заяві двох президентів і прем'єрміністра Вірменії", - зазначив він, додавши, що наразі немає розмов про те, що миротворці будуть охороняти культурні або релігійні об'єкти.
За словами Пєскова, російські миротворці, завданням яких є контроль над дотриманням припинення вогню, будуть розміщені не тільки на лінії розмежування, але і в Лачинському коридорі у Нагірному Карабасі.
"Відповідно, буде забезпечуватися функціонування цієї магістралі. А інші нюанси ще належить уточнити", - уточнив він.читайте такожУ Туреччині розкрили плани Анкари щодо Нагірного Карабаху
Також спікер російського глави держави додав, що розміщення миротворців Туреччини у Нагірному Карабасі не передбачено – взаємодію Москви і Анкари буде реалізовано у Азербайджані.
"Це не буде Карабах, і мова йде про моніторинговий центр", - підкреслив Пєсков.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Росії Володимир Путін підписали угоду про закінчення війни у Нагірному Карабасі. Згідно з умовами домовленостей, Вірменія повинна вивести війська з Нагірного Карабаху і передати Баку низку районів. На території Карабаху буде розміщений російський миротворчий контингент.
- Прем'єрміністр Нікол Пашинян вважає, що Вірменія вимушено підписала угоду, щоб уникнути ще більш масштабної поразки у Нагірному Карабасі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв очікує, що війська Вірменії, згідно з домовленостями, будуть виведені з Нагірного Карабаху до кінця листопада.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред