"Такий же небезпечний, як Ебола": у Всесвітній медичній асоціації забили тривогу через "Омікрон"

27 листопада 2021, 11:52 оновлено 27 листопада 2021, 14:35
1141
Ймовірно, через появу нового штаму коронавірусу вакцинацію доведеться проводити щорічно.
Вчені, лабораторія
У Всесвітній медичній асоціації забили тривогу через "Омікрон" / Reuters

Голова Всесвітньої медичної асоціації (WMA) Франк Ульріх Монтгомері попередив про небезпеку нового варіанту коронавірусу, що отримав назву "Омікрон". Він припустив, що цей штам може бути таким же небезпечним, як вірус Ебола.

"Мене дуже турбує те, що новий варіант коронавірусу може бути настільки ж заразний, як Дельта, і такий же небезпечний, як Ебола", - заявив Монтгомері, повідомляє Stimme.de.

За його словами, поки точно не відомо, наскільки може бути небезпечний новий штам, але, за його словами, варто звертати увагу на те, як він дуже швидко поширюється.

Монтгомері також підкреслив, що на самому початку світ недооцінив масштаби пандемії.

"Я теж тоді думав, що це різновид грипу. Потім ми вирішили, що зможемо досягти колективного імунітету, але потім з'явився "Дельта", вкрай заразний штам", - додав він.

Голова Всесвітньої медичної асоціації також не виключив того факту, що через появу нового штаму коронавірусу вакцинацію доведеться проводити щорічно.

Де і коли знайшли новий варіант COVID-19

Перші повідомлення про зараження новою мутацією коронавірусу з'явилися 23 листопада. Випадки захворювання підтвердилися в провінції Гаутенг ПАР у 77 пацієнтів. Також вірус зафіксовано у 4 осіб у Ботсвані. Один хворий прилетів з Південної Африки до Гонконгу, де і був встановлений діагноз.

За оцінками епідеміологічного центру ПАР, майже 90% нових випадків захворювання в регіоні Гаутенг викликані новим штамом. Але також вірус міг вже поширитися і в восьми інших провінціях країни.

Перший інфікований за межами ПАР був виявлений в Ізраїлі 25 листопада. Хворий прибув до країни з Республіки Малаві.

Що кажуть у ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зібрала екстрене засідання, в межах якого оцінила новий варіант коронавірусу, вперше виявлений в Південній Африці і Ботсвані.

Експерти назвали це "тривожним" через те, що цей штам, ймовірно, легше передається, ніж Дельта.

ВООЗ позначила варіант B. 1.1.529 під назвою "Омікрон".

Вам може бути цікаво:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти