Завершення будівництва енергетичного проекту Північний потік-2 позитивно позначиться на енергобезпеці Європи і зміцнить економічне співробітництво Росії і Євросоюзу. При цьому країни ЄС повинні витримати тиск з боку Вашингтона, який прагне до постачань свого дорогого і неякісного сланцевого газу.
Як повідомляє російське інформагентство РИА Новости, про це заявили у Міністерстві закордонних справ РФ. Росіяни вважають, що реалізація Північного потоку-2 зміцнить співпрацю Москви і Брюсселя.
"Завершення спільного комерційного проекту "Газпрому" і низки провідних європейських енергокомпаній з будівництва газопроводу "Північний потік-2" об'єктивно зміцнить взаємопов'язаність Росії і ЄС в економічній сфері, внесе внесок у енергобезпеку Європи", - вважають у російському МЗС.
Також в російському дипломатичному відомстві висловили надію, що Північний потік-2 все ж таки вдасться реалізувати. При цьому у Міністерстві розкритикували США і заявили, що санкції Вашингтона спрямовані на просування американського сланцевого газу у Європі, якість якого не відповідає належним нормам.читайте такожСША влаштують крах Північного потоку-2: у Байдена оголосили про плани
"Розраховуємо, що наші... партнери (з ЄС) встоять перед шантажем з боку Вашингтона, що загрожує застосуванням екстериторіальних санкцій проти учасників цього проекту з метою просування у Європі свого дорогого і не відповідаючого екологічним нормам сланцевого газу", - підкреслили у МЗС РФ.
Північний потік-2 новини
- Конгрес США подолав вето президента Дональда Трампа на оборонний бюджет, в результаті чого нові обмеження, спрямовані на припинення будівництва Північного потоку-2, набули чинності 1 січня 2021 року.
- Компанія Nord Stream AG 15 січня має намір почати роботи з добудови газопроводу СП-2 в данській акваторії, однак, як заявили у Росії, у судна-трубоукладача Академік Черський немає ліцензії на прокладання труб. Внаслідок цього процес завершення будівництва призупинили.
- Корпорація Газпром 19 вперше допустила можливість повної зупинки будівництва проекту Північний потік-2 через різкі зміни політичної ситуації. У Кремлі звинуватили Вашингтон у тиску на проект і заявили, що дії американців суперечать міжнародному праву.
- В той же день США впровадили нові обмеження. На цей раз проти трубоукладача Фортуна і компанії, яка володіє судном.
- Колишній глава Центрального Банку Росії Сергій Алексашенко заявив, що санкції Америки фактично знищили Північний потік-2. Газопровід буде добудовано, проте його не зможуть ввести до експлуатації допоки, доки американці не знімуть санкції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред