Санкції США проти Росії не матимуть серйозного впливу - Bloomberg

Багато санкцій не мали істотного впливу на війну в Україні і не похитнули рішучості Путіна продовжити війну.

санкції, Росія санкції
Вчорашні санкції США проти Росії не зроблять серйозного впливу / reuters

Санкції США, які були запроваджені 30 вересня проти сотень російських чиновників, законодавців, членів сімей і підприємств, не вплинуть на здатність президента Володимира Путіна підтримувати економіку Росії, пише видання Bloomberg.

"Це піднімає фундаментальні питання щодо ефективності санкцій, попри те, що на папері адміністрація Байдена виглядає масштабно", - йдеться в повідомленні.

Багато санкцій досі не мали істотного впливу на війну в Україні і не похитнули рішучості Путіна продовжувати її, попри неодноразові невдачі.

"Нахабна анексія Путіним регіонів України і його загроза застосувати ядерну зброю для захисту захоплених земель вимагали якоїсь відповіді. Для адміністрації Байдена це зводилося до необхідності послати сигнал, повідомити країнам, які можуть бути схильні підтримувати російський уряд і працювати з його ключовими фінансовими чиновниками, що вони можуть нарешті опинитися не на тому боці політики санкцій США", - додали у виданні.

Окрім енергетичного сектору, виникає питання, наскільки вразливими можуть виявитися санкції США щодо відомих російських чиновників і громадян.

"Російський олігарх Олег Дерипаска ухилився від санкцій, щоб вилетіти зі своєю дівчиною в США в 2020 році, щоб переконатися, що їхня дитина народилася на американській землі", - заявили журналісти.

Главред писав, що у відповідь на анексію частини територій України, США в п'ятницю, 30 вересня, оголосили про нові санкції.

"Ці санкції призведуть до витрат для фізичних і юридичних осіб - всередині і за межами Росії, - які надають політичну або економічну підтримку незаконним спробам змінити статус території України. Ми згуртуємо міжнародне співтовариство, аби засудити ці кроки і притягнути Росію до відповідальності. Ми продовжимо постачати Україні обладнання, яке їй необхідне для самооборони, попри нахабні спроби Росії перекроїти кордони свого сусіда", - зазначив президент.

Глава Білого дому додав, що очікує підписання Конгресом закону, який надасть Україні додаткові 12 млрд доларів підтримки і закликав міжнародне співтовариство відреагувати на незаконні спроби анексії з боку Росії.

Нагадаємо, слідом за США санкції проти Росії також запровадила і Канада. До списків увійшли представники російських політиків і представників окупаційних "адміністрацій". За інформацією офіційного сайту Уряду Канади, під санкційні обмеження потрапили ще 43 нових прізвища.

Читайте також

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти