Загострення вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі сталося не через втручання зовнішніх гравців. Численні перестрілки з часом переросли в бойові зіткнення. Ця територія, згідно з міжнародним правом, належить Азербайджану.
Про це російський президент Володимир Путін заявив під час своєї пресконференції у четвер, 17 грудня, коментуючи ситуацію з розвитком нагірнокарабаського конфлікту.
За його словами, до спалаху військового протистояння Вірменії та Азербайджану у Карабасі призвів не зовнішній вплив, а множинні перестрілки та інші проблемні моменти, які в підсумку стали причиною загострення військової конфронтації.
"Не думаю, що сталося це у зв'язку з якимось втручанням ззовні. Багаторазово ж виникали тертя, перестрілки і дрібні сутички. У підсумку це вилилося в конфлікт", - сказав Путін.
При цьому політик акцентував увагу на тому, що територія Нагірного Карабаху, згідно з міжнародним законодавством – невід'ємна частина республіки Азербайджан. Вірменія, у свою чергу, незалежності НКР не визнавала.читайте такожАзербайджан почав новий військовий наступ у Нагірному Карабасі
"Нагірний Карабах з позицій міжнародного права є частиною Азербайджану", - додав Путін.
Також він підкреслив, що нещодавнє порушення режиму припинення вогню було одиничним, а Росія може посилити свій миротворчий контингент в регіоні.
Війна у Нагірному Карабасі
- Найбільш масштабне за останні роки загострення багаторічного вірмено-азербайджанського збройного конфлікту у Нагірному Карабасі сталося 27 жовтня і тривало до 9 листопада, коли Єреван, Баку і Москва підписали заяву про припинення вогню.
- Згідно з домовленостями, миротворчий військовий контингент Росії розміщено на новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору.
- Президент Володимир Путін раніше заявляв, що Росія не могла надати військову допомогу Вірменії щодо Карабаху в рамках ОДКБ, і підкреслював приналежність регіону Азербайджану.
- 12 грудня ситуація в районі Нагірного Карабаху загострилася через проблеми в процесі демаркації кордонів. Азербайджан заявив про те, що Баку претендує на села Хцаберд і Ін Тахер (Ін Тахлар) у Гадрутському районі і розпочав військовий наступ у цьому напрямку.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред