Рада ООН з прав людини на тлі масових протестів у Білорусі схвалила важливу резолюцію, в якій закликала владу країни розпочати переговори з Координаційною радою опозиції. Резолюція була запропонована Німеччиною від імені Євросоюзу.
Про це йдеться на сайті ООН у п'ятницю, 18 вересня.
У документі зазначено, що Рада "закликає білоруську владу вступити в діалог з політичною опозицією, включаючи Координаційну раду і громадянське суспільство, щоб гарантувати повагу законодавства про права людини, в тому числі цивільні і політичні права".
Зазначається, що влада Білорусі не виконала своїх зобов'язань у сфері виборчих прав громадян під час президентських виборів 9 серпня.
читайте такожСпецназ РФ у Мінську: творець nexta пояснив фейки про протести в Білорусі
РПЛ планує провести "інтерактивний діалог" щодо становища в Білорусі. Моніторингом ситуації в країні запропоновано зайнятися верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет.
У документі до Бачелет звернено прохання "вести ретельний моніторинг положення в галузі прав людини" в країні в контексті президентських виборів, що відбулися.
До кінця року вона має підготувати "усну проміжну доповідь" на цю тему, "за якою відбуватиметься інтерактивний діалог", а також підготувати всеосяжну письмову доповідь для обговорення на наступній, 46-й сесії Ради, яка має відбутися в першій половині 2021 року.
Протести в Білорусі - що було раніше:
- 1 вересня в ООН повідомили про 450 задокументовані випадки тортур і жорстокого поводження з людьми, позбавленими волі після президентських виборів в Білорусі 9 серпня, які призвели до масових протестів і арештів в країні.
- 22 серпня в Мінську жертви силовиків показали, як їх били. Люди намалювали на асфальті контури камери на шість осіб, після чого встали всередину з плакатами:"втратив свідомість – били сильніше"," нас змусили роздягнутися догола"," дізналися, що піаніст – почали ламати пальці"," Судили без адвоката"," втрачав свідомість від болю" та ін.
- 22 серпня Олександр Лукашенко закликав білорусів "пробачити помилки" силовиків, а більшість фото, де люди демонструють наслідки жорстоких побиттів правоохоронцями, він назвав фейками.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред