Реакція силових структур на протести у Білорусі стає все більш жорсткою. Протестувальників активно розганяють і затримують. Однак насправді ніхто не знає, скільки ще триватимуть масові народні заходи.
Про це заявив білоруський політичний експерт Валерій Карбалевич в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, під час протестів на Марші героїв, які пройшли в неділю, 13 вересня, силовики перешкоджали об'єднанню людей в одну колону.
"Сьогодні черговий день протесту, люди намагаються пройти до центру міста, щоб об'єднатися в одну колону, але силові структури всіляко цьому заважають і намагаються на підходах розсіяти, затримати і розігнати протестувальників", - зазначив аналітик.читайте такожВ опозиції Білорусі назвали умову визнання Путіна національним героєм
Втім, Карбалевич акцентував увагу на тому, що зараз складно сказати, скільки насправді триватимуть протести в країні – це залежить від готовності обох сторін реалізовувати низку серйозних дій.
"Це непередбачувано, багато залежить і від жорсткості силового розгону з боку співробітників МВС, і від мужності, терпіння, готовності жертвувати здоров'ям і часом з боку протестувальників. Але ми можемо констатувати, що з кожним днем, з кожним вихідним жорсткість з боку силовиків наростає", - додав політолог.
Наостанок він підкреслив, що провалом опозиції стала спроба організувати страйк на території країни. Через декілька днів владі вдалося вирішити проблему, після чого масові страйки на державних підприємствах припинилися.
- Нагадаємо, в неділю, 13 вересня, у Мінську відбувся Марш героїв. Під час акції близько 100 000 людей мали намір потрапити до резиденції глави РБ Олександра Лукашенка в районі Дрозди.
- Пізніше повідомлялося, що кількість активістів збільшилася до 150 тисяч осіб, які об'єдналися в кілька колон і йшли до району, де проживають білоруські політики і чиновники. Силовики використали проти протестувальників водомет.
- У МВС Білорусь заявили, що до 19:00 за місцевим часом акції закінчилися. За неділю були затримані близько 400 учасників ходи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред