Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу прокоментував ймовірність загострення відносин між Анкарою і Єреваном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху.
При цьому глава МЗС Туреччини відповів на питання про те, "чи не призведе підтримка Азербайджану до подальшого ослаблення чутливих відносин Туреччини з Вірменією", передає Анадолу.
За словами Чавушоглу, якщо відносини з Вірменією є чутливими, то основна причина полягає в тому, що Єреван обрав агресивний шлях в регіоні.
Він вважає, що Вірменія нездатна проводити політику, яка могла б бути привести до конструктивного і відповідального партнерства.
У той же час глава турецького зовнішньополітичного відомства зазначив, що слід розрізняти агресора і жертву.
"Поверхневі вимоги про негайне припинення бойових дій та забезпечення довгострокового припинення вогню цього разу не допоможуть. Якщо наші відносини з Вірменією невизначені, це не наш вибір. Звичайно, якщо Вірменія віддасть перевагу бути конструктивним і відповідальним партнером у справі встановлення миру в регіоні, Азербайджан від цього виграє багато", - додав Чавушоглу.
читайте такожВійна за Нагірний Карабах: експерт назвав головну мету Баку
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про те, що військовими діями Азербайджану проти Вірменії керують 150 високопоставлених турецьких військових.
Він також зазначив, що за відомостями вірменських військових, в бойові дії залучені сирійські найманці і терористи, а також турецькі спецназівці.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред