На Мюнхенській конференції з безпеки обговорили українське питання. Так, її учасники погодили 12 кроків для посилення безпеки в Україні і в євроатлантичному регіоні.
"Першу офіційну заяву сьогодні було присвячено Україні. Організатори, аналітичні центри, чиновники підписали "Дванадцять кроків посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", - повідомив український журналіст Валерій Калниш у Facebook.
Також він повідомив, які саме кроки необхідно прийняти для посилення безпеки України:
- Відновлення СЦКК.
- Переговори про бойових діях на рівні N4, що передбачає розширення теми переговорів у "нормандському форматі" і включення туди тему бойових дій, а також їх припинення.
- Розширення свободи пересування, а саме збільшення кількість пунктів пропуску.
- Пошук зниклих безвісти.
- Планування і реалізація ініціативи щодо розмінування.
- Реконструкція Донбасу, а саме вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній і Росії.
- Створення зони вільної торгівлі.
- Підтримка дорожньої карти щодо санкцій.
- Усунення радіаційної небезпеки, а саме вивезення радіоактивних речовин.
- Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудові взаємної безпеки.
- Підтримка і визначення областей взаємодії між ЄС і Росією.
- Новий національний діалог про особистості.
"Цей діалог повинен стосуватися теми історії та національної пам'яті, мови, ідентичності та досвіду меншин. Це повинно включати терпимість та повага до етнічних і релігійних меншин – як у сім'ї, так і в ширшому контексті – для досягнення більшої відкритості та соціального єднання", – йдеться в повідомленні.
Варто відзначити, що Мюнхенську конференцію з безпеки повинен відвідати президент Володимир Зеленський.
Як раніше повідомляв Головред, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг позитивно оцінив ініціативи президента України Володимира Зеленського щодо пошуку мирного вирішення конфлікту на Донбасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред