
Про що сказав Огризко:
- Є 2 шляхи для досягнення перемир'я
- Трамп врятував Путіна віж європейських санкцій
- Путін "послав" Трампа
Існує лише два шляхи, які можуть привести до реального припинення вогню з боку Росії у війні проти України. Про це в інтерв'ю Главреду розповів керівник Центру досліджень Росії, ексміністр закордонних справ України, дипломат Володимир Огризко.
"Тут є два шляхи. Перший - це, ви абсолютно праві, завдання Росії поразок на фронті. Другий - це спонукання Росії до припинення війни шляхом запровадження проти неї жахливих, справді катастрофічних санкцій. Інших варіантів не було і немає", - вказує він.
відео дня
Дипломат зауважив, що Трамп знову фактично став на бік Путіна, адже запровадження нових санкцій, які європейці обіцяли ще напередодні, знову відтерміновується. Якщо йдеться лише про відстрочку до 15 травня — це ще не критично, але це черговий сигнал того, що Трамп усіляко сприяє Путіну.
"А зараз, коли Путін Трампа вкотре "послав", подивимося, до чого це призведе", - додав він.
Огризко підкреслив, що Трамп, на його думку, досі не виявляє реальної волі чинити жорсткий тиск на Путіна. Якби таке бажання існувало, він давно і неодноразово продемонстрував би це на ділі. Натомість Трамп продовжує виправдовувати Путіна, причому робить це в украй незграбній формі.
"Тому, думаю, поки що не варто чекати від США жорстких дій щодо Росії", - резюмував він.

Війна в Україні - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, президент США Дональд Трамп розглядає можливість особисто приїхати до Туреччини для участі в переговорах між Україною та Росією, зазначив президент України Володимир Зеленський.
За словами Зеленського, хоча пряма зустріч із Володимиром Путіним навряд чи одразу вирішить усі питання, вона могла б стати важливим політичним кроком на шляху до миру.
Водночас глава Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що Трамп пообіцяв Україні значну підтримку "більшу, ніж можна уявити" у разі, якщо Путін проігнорує мирну пропозицію під час переговорів у Стамбулі.
Інші новини:
- "Цей тиждень може змінити багато чого": Зеленський розказав про формат переговорів
- Оплатив похорон: у сім'ї в мовчуна Ревви сталася трагедія
- Трибунал Путіна та обіцянка Трампа для України: головні новини України (дайджест)
Хто такий Володимир Огризко
Володимир Огризко – український дипломат, міністр закордонних справ України з грудня 2007 до березня 2009, надзвичайний і повноважний посол України (1996).
У Міністерстві закордонних справ (спочатку УРСР, потім – незалежної України) – з 1978 року. Перша посада Огризка у зовнішньополітичному відомстві - аташе відділу печатки, яку він отримав відразу після закінчення Київського державного університету ім.Т.Шевченка .
1992 року Огризку присвоєно ранг надзвичайного та повноважного посла України. З 1992 по 1996 р. він служив радником, радником-посланником посольств України у ФРН та Австрії. Наступні три роки керував Управлінням зовнішньої політики, головним управлінням із питань зовнішньополітичної діяльності Адміністрації президента України.
У 1999-2004 роках - надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Австрія та постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні. Ще рік – посол з особливих доручень МЗС України. З лютого 2005-го – перший заступник міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.
18 грудня 2007-го призначений на посаду міністра закордонних справ України у коаліційному уряді Юлії Тимошенко. 3 березня 2009 року звільнено Верховною Радою з ініціативи Кабміну.
17 березня 2009-го призначений президентом Ющенком на посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової. Залишив посаду разом із звільненням з посади Ющенка в лютому 2010 року.
У вересні 2010 року Огризко вступив до партії Наша Україна. У липні 2012 року він склав повноваження члена президії та заступника голови політради партії та припинив своє членство у ній.
З вересня 2014 року дипломат керує аналітико-інформаційним Центром досліджень Росії. Пише статті для таких ЗМІ, як "Новое время", "Українська правда".
З 2022 року проректор з міжнародної діяльності в Київському університеті імені Бориса Грінченка.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред