Вихлопні гази старих автомобілів призводять до зростання ракових захворювань і алергій серед українців

Лікарі констатують, що найбільший внесок у забруднення навколишнього середовища вносять старі автомобілі.

Фото: facebook.com/MNSKyiv/

Вихлопні гази від старих автомобілів, завезених до України з-за кордону, щороку призводять до зростання кількості захворювань легень, раку та алергій серед українців.

Як розповіла алерголог-імунолог Олена Бачинська в коментарі "24 каналу", збільшення кількості випадків захворювань дихальних шляхів, найпоширенішими серед яких є алергічний реніт і бронхіальна астма, фіксують серед молоді, а найчастіше алергією хворіють саме жителі великих міст.

Лікарі констатують, що найбільший внесок у забруднення навколишнього середовища вносять старі автомобілі, які завозяться в Україну з усього світу без будь-якого контролю їх екологічності. Їх кількість вже давно перевищує кількість населення

Серед основних забруднювачів, пояснюють лікарі, є дрібнодисперсний пил, який потрапляє в дихальні шляхи і накопичується в організмі.

"Цікавим є визначення забруднення, яке досліджує Чернівецький університет. Там вже багато років спостерігають за дрібнодисперсним пилом. Ми спостерігаємо за пилом діаметром 2,5 і 10 мікрон, а вони досліджують пил діаметром до 1 мікрону. І ці рівні зараз значно підвищились, адже там такий регіон, де дуже багато привезених машин", – повідомила доктор медичних наук, заступник директора Інституту громадського здоров'я Олена Турос.

Реклама

Водночас, за її словами, забруднене повітря може бути причиною хронічних обструктивних хвороб легень та раку легень.

"Від 35% до 45% дози, яка пов'язана з основними забруднюючими речовинами, які можуть проникати в найнижчі шляхи дихальні, нам якраз дають транспорті кабіни, автобуси, в яких не було кондиціонування, де не відкривалися вікна. Не можна такого допускати", – заявила лікарка.

Нагадаємо, за даними Центральної геофізичної обсерваторії, минулого тижня у деяких районах Києва рівень оксиду вуглецю перевищував норму у півтора рази, діоксиду азоту – у понад 4 рази, а формальдегіду – у 3,5 рази.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Вихлопні гази старих автомобілів призводять до зростання ракових захворювань і алергій серед українців». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на 23 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: нахабна брехня, прикрі помилки або секретиГороскоп на 23 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: нахабна брехня, прикрі помилки або секрети Прикмети на 25 жовтня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на 25 жовтня: що не можна робити і як не потрапити в біду Путін пояснив, чому Росія продовжуватиме агресію проти УкраїниПутін пояснив, чому Росія продовжуватиме агресію проти України В Україну рухається лютий холод з сильним морозомВ Україну рухається лютий холод з сильним морозом Гороскоп на 24 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошовий бонус або обманГороскоп на 24 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошовий бонус або обман

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти