Влада і бізнес повинні вести діалог, інакше країна залишиться без інвестицій - експерт

24 червня 2021, 16:53
59
За словами експерта, для України важливо підвищення стандартів якості життя людей.
Влада і бізнес повинні вести діалог, інакше країна залишиться без інвестицій - експерт
Шляхом відкритого неупередженого діалогу можна знайти консенсус, вважає експерт / depositphotos.com

Керівник економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін вважає, що між владою та інвесторами має бути діалог, щоб запланована зміна податкового законодавства не призвела до згортання інвестицій.

Таку думку він висловив коментуючи заяву голови металургійної компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо про те, що підприємство може відмовитися інвестувати 1 мільярд доларів у виробництво у разі прийняття законопроекту про збільшення рентних платежів на залізорудну сировину, передає УНІАН.

"З точки зору правильної логіки дій української влади необхідно зустрітися з інвестором, визначити, чи дійсно є такі ризики, чи є такі плани, наскільки критично вплине зміна ренти. Як це робиться у всьому розвиненому світі? Шляхом відкритого неупередженого діалогу можна знайти консенсус. Важливий діалог, щоб були розкриті цифри, причини, наслідки", - сказав Амелін.

відео дня

Раніше глава металургійної компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо заявив, що підприємство може відмовитися інвестувати 1 мільярд доларів у виробництво в разі прийняття законопроекту про збільшення рентних платежів на залізорудну сировину.

За його словами, після прийняття законопроекту вироблена компанією сталь стане менш конкурентоспроможною. Інвестиції планували спрямувати на зниження впливу виробництва на навколишнє середовище, сталий розвиток підприємства та впровадження принципів циркулярної економіки.

"Чи має право "Арселор" робити такі заяви? Мають. Чи може він відмовитися від своїх інвестицій? Може. Держава повинна визначати пріоритети. Для нас важливо підвищення стандартів якості життя людей, що є похідною від розвитку економіки. Я противник підвищення податків в будь-якому форматі, але тут держава повинна знаходити якийсь консенсус", - додав Амелін.

Раніше, Кабінет Міністрів України на засіданні 12 травня схвалив законопроект, яким вносяться зміни до Податкового кодексу для збалансування державного бюджету. Документом пропонується підвищити ставки податків, зокрема, плати за використання води і лісів, екологічного податку, рентних платежів і акцизу на алкоголь і ряд інших податків.

Згідно з думкою експертів, ініціативи влади України щодо збільшення податкового навантаження на економіку суперечать заявленим планам щодо прискорення економічного зростання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти