Офіційному Києву на цю мить поки вдалося запобігти загрозі втрати безвізового режиму з Європейським союзом після скандалу, який виник навколо рішення Конституційного суду у сфері антикорупційного законодавства.
Про це в передачі Сніданок з 1+1 заявив керівник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, відразу після рішення Конституційного суду України Про скасування кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях державних чиновників, Євросоюз готовий був почати процес тимчасового зупинення безвізового режиму.
"Минулого тижня Конституційний суд поставив нас на край прірви. Ми були на межі початку процесу, в результаті якого втратили б безвіз. КС зруйнував антикорупційну інфраструктуру, яка є однією з умов безвізу. Але безвіз зараз не хитається завдяки тому, що були прийняті рішення, які зупинили руйнування системи декларування", — підкреслив Кулеба.
Міністр стверджує, що ситуацію з безвізом врятувала швидка реакція керівництва держави. Зокрема, мова йде про рішення Кабміну відновити доступ до електронних декларацій чиновника, впровадження яких в Україні також було однією з умов надання безвізу.
читайте такожУ Євросоюзі зробили заяву про підстави для скасування безвізу з Україною
Нагадаємо, раніше Главред повідомляв:
- У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних у декларації державних службовців.
- Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення може призвести до серйозних проблем з безвізовим режимом України та Євросоюзу, а також відіб'ється на планах вступу держави в ЄС.
- В офісі президента запевнили, що глава держави Володимир Зеленський скористається своїм правом на законодавчу ініціативу з метою відновлення роботи антикорупційного законодавства.
- НАЗК 28 жовтня о 18:00 закрило реєстр електронних декларацій. Агентство більше не має права їх перевіряти через рішення КСУ.
- У Євросоюзі заявили, що рішення КСУ щодо законодавства у сфері боротьби з корупцією може вплинути на фінансову співпрацю Києва і Брюсселя.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред