На даний момент немає підстав для підвищення комунальних тарифів в Україні.
Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в інтерв'ю РБК-Україна.
"Точка. Їх (підстав для підвищення комунальних тарифів, - ред.) немає. Є підстави для того, щоби змінити ставлення споживачів до енергоефективності своїх будинків і піклуватися про це. У цьому наше міністерство може і робить відповідні кроки. Ми допомагаємо громадянам платити менше, у нас є програми для багатоквартирних будинків, наприклад, ми забезпечуємо 70% покриття витрат на термомодернізацію", - розповів міністр.
Також Чернишов прокоментував готовність України до опалювального сезону.
"Початок опалювального сезону в цілому в задовільному плановому стані. Газ від НАК Нафтогаз отримують всі суб'єкти, розрахунки будуть на достатньому рівні. Я впевнений, що ми почнемо вчасно", - сказав він.
Міністр уточнив, що опалення в Україні включать, коли середньодобова температура повітря впродовж трьох діб буде нижчою або дорівнюватиме +8 градусам.
"Водночас рішення про початок опалювального сезону ухвалюється у кожному населеному пункті органом місцевого самоврядування. Але 8 градусів - це вже обов'язок почати опалювальний сезон - тягнути далі неможливо", - додав Чернишов.
Коли в Україні увімкнуть опалення
- У жовтні в Україні стартує опалювальний сезон 2020. Спочатку тепло почнуть давати в лікарні, садочки і школи, потім в будинки житлового фонду, а потім - на комунальні підприємства. На соціальних об'єктах в Україні опалення увімкнуть, коли температура всередині будівлі не піднімається вище +16 градусів.
- Раніше незалежно від температури повітря за вікном опалення включали всім в районі 15 жовтня. Таким чином, через високу температуру повітря за вікном виникали ситуації, коли комунальники "гріли" даремно.
- В Україні очікується підвищення тарифів на опалення порівняно з початком опалювального сезону. Ціна на тепло зростатиме щомісяця.
- Нафтогаз пригрозив містам України проблемами з опаленням. У НАК заявили, що борги за отриманий раніше, але не оплачений досі ресурс, мають 98 підприємств теплоенергетики з понад 60 міст.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред