В Україні очікується підвищення тарифів на опалення в порівнянні з початком опалювального сезону.
Ціна на тепло буде підскакувати щомісяця, повідомляє Оbozrevatel.
В Україні подорожчає газ: експерт назвав нову ціну
"Якщо в жовтні, ймовірно, різниця буде незначною, то в розпал сезону, в грудні-лютому, газ може підскочити в ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр", - розповів представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.
За словами експерта, зараз ціна контрактів на вересень вже становить 5,5 - 5,8 грн за кубометр з урахуванням транспортування до кордону України. До грудня вона підскочить до 7 гривень за кубометр.
Зростання тарифів на опалення: чого чекати українцям
Якщо враховувати динаміку підвищення ціни на газ, то можна спрогнозувати, що тарифи на опалення можуть зрости приблизно на 15-16%. Наприклад, якщо в жовтні за опалення однокімнатної квартири доведеться віддавати близько 1,1 тис.грн, то вже в грудні за ту ж квартиру прийде платіжка в 1,2-1,3 тис. грн.
Про те, що тарифи на тепло можна переглядати кілька разів за сезон прописано і в останньому меморандумі з МВФ.
Там сказано, що в Україні вводиться законодавча вимога, згідно з якою з 1 жовтня 2020 року компанії-постачальники тепла зможуть кілька разів за рік переглядати тарифи з урахуванням ринкових цін на газ.
Підготовка до опалювального сезону: що кажуть у Кабміні
Відзначимо, що за даними Міністерства розвитку громад і територій, на 1 вересня 2020 року в Україні до осінньо-зимового періоду комплексно підготовлено 129,91 тис. будинків - це 82,6% від запланованої кількості. Роботи обійшлися в 1,567 млрд грн, що становить 80,4% від виділених за планом підготовки коштів, повідомила прес-служба МРГТ.
Розподіл готовності житлового фонду в залежності від видів обслуговування:
- керуючими всіх форм власності-82,8% від загальної кількості таких будинків (116,46 тис. од.);
- об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами або самостійно мешканцями-81,9% (35,95 тис. – загальне число таких об'єктів);
- відомчим житловим фондом-81,6% (4,8 тис.).
Крім цього, заплановано підготувати до опалювального сезону 40,5 тис. об'єктів соціально-культурного призначення.
На 1 вересня підготовлено 36,14 тис. об'єктів (89,2%):
- дошкільні навчальні заклади - 11,76 тис., або 90,3% (всього таких об'єктів -13,03 тис.);
- заклади освіти - 14,41 тис., або 91,1% (15,81 тис.);
- об'єкти охорони здоров'я-9,96 тис., або 85,4% (11,67 тис.).
Нагадаємо, з 1 липня українці, в будинках і квартирах яких не встановлено газовий лічильник, змушені отримуватимуть збільшені платіжки. Влада змінила норми споживання газу, внаслідок чого обсяги споживання блакитного палива розділені по сезонах.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред