Українські оборонні підприємства, ЦКБ Арсенал і НПП Атлон Авіа, створили прототип дрона-"камікадзе" Грім ST-35, який здатний завдавати вогневі удари по живій силі й військовій техніці бойовиків "Л/ДНР" і росіян. Про це у своєму блозі для порталу Лівий берег написав військовий експерт Валентин Бадрак-директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.
"Як відомо, у 2020 році в Україні відбулися випробування нового дрона-"камікадзе", здатного завдавати точкові удари по бронетехніці й вогневих точках противника. Дрон отримав назву Грім ST-35 (експортна назва Silent Thunder)", - написав він.
За словами Бадрака, Грім призначений в тому числі й для того, щоб виконувати бойові завдання у війні з низькою інтенсивністю ‒ яка в останні роки спостерігається на Донбасі.
"Це новий український ударний безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ураження цілі методом самознищення. Хоча це тактичний засіб ураження, його можна буде використовувати навіть у війні низької інтенсивності, в тому числі і як месника – за загиблих воїнів", ‒ сказав експерт.
Бадрак каже, що вже в найближчі три роки українські військові отримають у своє розпорядженні стратегічний дрон Сокіл-300. Але поки ж в ЗСУ очікують масового постачання турецьких безпілотників Bayraktar TB2 - вже з наступного року.
"Крім того, не така вже велика відстань і до появи в Україні нового оперативно-стратегічного дрона Сокіл-300 – фахівці вважають, що це три наступні роки. Поки ж Україна може оперувати вже замовленими безпілотними розвідувально-ударними комплексами Bayraktar TB2. Правда, вони з'являться не раніше 2022 року", ‒ підсумував він.
читайте такожЗ Javelin і дронами Bayraktar: на Миколаєві ВСУ провели масштабні навчання
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- Збройні Сили України в жовтні 2020 року почали використовувати український безпілотний комплекс Windhover, який успішно пройшов випробування і був допущений до експлуатації.
- Дрон проведений одеським підприємством Spaitech і призначений для виконання аеророзвідки, картографування місцевості з можливістю оперативно передавати інформацію і отримувати географічні координати в режимі реального часу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред