Верховний суд відмовився відкривати провадження щодо законності відсторонення Олександра Тупицького з посади Голови Конституційного Суду.
"ВС відмовив у відкритті провадження у справі про відсторонення від посади судді КСУ.., оскільки цей позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства", — йдеться в заяві ВС.
У ВС зазначили, що позивач обґрунтував позов тим, що указ президента про відсторонення Тупицького є незаконним і таким, що суперечить Конституції України, якій не передбачені повноваження президента на відсторонення судді КСУ.
"Таким чином, позивач фактично ставить питання про неконституційність Указу президента України і, відповідно, про необхідність оцінки цього акту глави держави на відповідність, зокрема, статтям 6, 19, 102, 106 і розд. XII Конституції України", - додали в суді
читайте такожУ Слузі народу різко відповіли скандальному главі КСУ Тупицькому
У Верховному суді підкреслили, що рішення щодо конституційності указів та правового статусу президента України приймає Конституційний Суд.
Справа Тупицького - про що раніше повідомляв Главред:
- 28 грудня голова КСУ Олександр Тупицький був викликаний на допит до Генпрокуратури з метою вручення йому підозри у справі про приватизацію зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.
- Тупицький на виклик не з'явився, після чого Офіс генпрокурора звернувся до президента Володимира Зеленського з клопотанням про тимчасове відсторонення судді від займаної посади у зв'язку з кримінальним провадженням.
- Президент України Володимир Зеленський за підсумками позачергового засідання РНБО підписав указ, згідно з яким голова КСУ Олександр Тупицький тимчасово відсторонюється від виконання своїх повноважень на 2 місяці.
- 5 січня в КСУ провели засідання і зробили заяву про те, що Зеленський не мав права на відсторонення Тупицького. Згідно з версією інстанції, відсторонити голову Конституційного Суду можна тільки в разі відсторонення судді, його затримання або взяття під варту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред