Складання мовного іспиту буде доказом бажання чиновника працювати на Україну - Ніцой

24 липня 2021, 03:02
71
В Україні немає людей, які не знають української мови і не вивчали її.
Українська мова
19 липня чиновники почали складати перші іспити на рівень володіння українською мовою/ Фото Главком

Іспити для чиновників з державної мови - це ще один важливий крок у глобальній програмі посилення української мови для формування спільного українського світогляду.

При цьому існує великий ризик, що чиновники спробують уникнути цього іспиту. Тому потрібно боротися не з іспитами, а з корупційними схемами, щоби кандидати на певну посаду не намагалися обійти цю вимогу і необхідність складати іспит. Таку думку в коментарі Главреду озвучила письменниця, педагог, громадський діяч Лариса Ніцой.

За її словами, в Україні немає людей, які не знають української мови та не вивчали її.

"Нашій незалежності вже 30 років, і українська мова вже давно вивчається в школах. І те покоління, яке претендує на посади, вже вивчало українську мову в школі. Якщо люди не знають української мови, то це говорить лише про їхню антидержавну суть. А навіщо нам такі діячі на посадах? Вони не будуть цінними на державних посадах, тому що здійснюватимуть шкідливу для держави діяльність", - вважає Ніцой.

Письменниця впевнена, що міфом є те, що ми можемо відсіяти разом з тими, хто не знає української мови, хороших фахівців.

"Для всіх людей, які йдуть на державні посади не для того, щоби нажитися, а для того, щоби служити країні, складання іспиту з мови буде доказом їхнього бажання працювати на Україну", - вважає вона.

За словами Ніцой, кандидат на державну посаду повинен вміти не просто читати і писати українською, а й сформулювати свою думку.

"Тому до цього іспиту я додала б завдання, в якому людина, яка його складає, повинна обґрунтовано і аргументовано розвинути власну думку на задану тему", - зазначила педагог.

"Повинен бути такий підхід: хочеш служити країні - знай мову цієї країни і вмій висловлювати думку мовою своєї країни, не вмієш - до побачення", - вважає Ніцой.

На її думку, іспит з української мови буде задоволенням для тих людей, які дійсно йдуть на посаду служити своїй країні.

"Якщо ж вони терпіти не можуть української мови, то про яке служіння країні може йтися? Ми не можемо і не повинні підлаштовуватися під таких людей і створювати м'якіші умови для тих, хто не знає мови", - резюмувала Лариса Ніцой.

читайте такожУкраїнізація по-більшовицькому: чим загрожує примус до української мови

Як повідомляв Главред, українські чиновники 19 липня почали складати іспити на рівень володіння українською мовою, про що повідомила Національна комісія зі стандартів державної мови.

Як заявляв уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, в 2021 році іспит на знання української стане обов'язковим для всіх претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, не уникнути його і майбутнім народним депутатам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти