Російські окупанти навмисно затягують війну до зими. Росія любить воювати взимку, адже тоді військові дії суттєво змінюються.
Про це розповів ексспікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Волошин в інтерв’ю "Обозревателю". Він зазначив, що зараз є три найважливіші фактори, які можуть вплинути на перебіг війни у найближчі місяці.
Перший нюанс полягає у тому, що РФ боїться втратити плацдарм на правому березі Дніпра. Тому країна-агресорка стягує туди найбоєздатніші частини. Зараз там перебувають не менше, ніж 40 тисяч військовослужбовців.
Друга особливість – це ризик нападу на Україну з Білорусі. Там Росія зосередила дуже багато засобів і сил. Враховуючи не лише російське військо, а й потенційно небезпечне білоруське військо, на території РФ сконцентроване досить сильне угруповання військ. Такими силами Росія може спробувати перерізати Україні шляхи сполучення із Заходом.
Чому Росія хоче воювати взимку
Третій фактор – це перехід війни у зиму. Перехід на зимові умови серйозно вплине на ведення бойових дій.
"Тому що ведення бойових дій взимку, в холодну пору року – це зовсім не те саме, коли тепло, коли світло, коли світловий день довший. І найголовніше – це палітра театру бойових дій, лише три кольори – чорний, білий та сірий. Не буде такого різноманіття кольорів. Взимку буде далі видно, бо не буде "зеленки". Нема де ховатися. Окрім того, це холод", – зазначає військовий експерт.
Проте Росія любить воювати взимку. І це одна з причин, чому країна-агресорка затягує бойові дії до цієї пори року.
Нагадаємо, білоруський аналітик оцінив, чи підуть в атаку війська РФ з півночі. Попри усі побоювання щодо можливого повторного наступу на Україну російських військ з боку Білорусі, військова техніка РФ останнім часом рухається з території РБ, а не туди. Тому погрози нового наступу з півночі можуть бути фейком, зазначає Вадим Можейко.
Раніше заступник глави Міністерства оборони України Ганна Маляр заявила, що Збройні сили зараз закріплюються на вже звільнених від російських окупантів територіях і готуються до нового наступу і звільненню захоплених міст. Україна не здасть жодного сантиметра землі.
Читайте також:
- "Путін буде намагатися покласти нашу енергетику": Жданов пояснив, що може врятувати Україну
- "Техніка їде з Білорусі, а не навпаки": аналітик РБ оцінив, чи підуть в атаку війська РФ з півночі
- "Бавовна" замість будильника: у Мелітополі вдарили по штабу окупантів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред