На думку політолога, директора аналітичного центру "Третій сектор" Андрія Золотарьова, поки що План перемоги, який представив український президент Володимир Зеленський, більше схожий на набір бажань України, який може не знайти взаємності у країн-партнерів.
Про це Золотарьов сказав у коментарі Главреду. За його словами, у цьому плані є більшість пунктів, з якими важко не погодитися, але вони не стоять ногами на твердій землі.
"Ми бачимо готовність Заходу зупинити війну, але за рахунок територій і суверенітету України. Це ми бачимо за заявами Шольца, а на питанні підтримки України активно грають і Трамп, і Гарріс. І гра йде явно не на користь України", – вважає Золотарьов.
За словами політолога, якщо переможе Гарріс, то допомога, можливо, буде, але в менших обсягах. А з Трампом можливо все, та й спікер Сенату Джонсон артикулював позицію "ні цента Україні".
"Тому загалом розрахунок на те, що Захід підтримуватиме Україну, скільки буде потрібно, сумнівний, адже слова політиків часто розходяться з діями", – зазначив Золотарьов.
Хто такий Андрій Золотарьов
Андрі́й Володи́мирович Золотарьо́в (нар. 15 травня 1965, Дніпропетровськ) — український політолог, керівник центру "Третій сектор". Політконсультант Олександра Рябченка (1994), Володимира Литвина (1994), Юлії Тимошенко (1996-97), повідомляє Вікіпедія.
План перемоги України – що відомо
У середу, 16 жовтня, Володимир Зеленський представив План перемоги в Раді – він розповів, які пункти цей план містить. Перший пункт плану – вступ України до НАТО, другий – про оборону нашої держави і потрібну для цього зброю, третій – стримування російської агресії, четвертий стосується стратегічного й економічного потенціалу України, який РФ намагається регулярно знищувати, п’ятий стосується післявоєнного часу.
Що таке план перемоги Зеленського?
План перемоги Зеленського - мирний план, який президент України Володимир Зеленський презентував під час візиту до США президенту Джо Байдену та двом кандидатам на президентське крісло в Білому домі - демократці Камалі Гарріс і республіканцю Дональду Трампу.
За даними The Times, план, насамперед, передбачає надання Україні довгострокових гарантій підтримки з боку Заходу. При цьому гарантії мають бути такими, щоб від них не могла відмовитися нова адміністрація США в разі потенційної перемоги на виборах Дональда Трампа.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розкрив, про що йдеться у таємних додатках плану перемоги. У плані перемоги чітко зафіксовано "логіку фіналу війни", логіку того, що треба зробити, заявив Михайло Подоляк.
Нагадаємо, у США відреагували на представлення Зеленським Плану перемоги України. Вашингтон продовжує обговорювати з Києвом План перемоги, ініційований президентом України Володимиром Зеленським, заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер. При цьому він не став уточнювати, які пункти і положення в ініціативі підтримує американська сторона.
Читайте також:
- Путін орієнтується на "війну на виснаження": в ISW сказали, з якими проблемами зіткнеться РФ
- "Україна буде 33-м членом НАТО": генсек Альянсу зробив несподівану заяву і назвав дату
- Представники УПЦ МП влаштували бійку з військовими та капеланами у храмі в Черкасах
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред