Виробникам сталі радять готуватися до серйозних проблем

Лідери ринку виграють у виробників з України не тільки за рахунок великих обсягів видобутку, але і завдяки більш низькій собівартості.

сталь
Reuters

Виробники сталі зіткнуться з серйозними проблемами в разі втрати частини китайського ринку, до чого неминуче призведе обвал цін на залізорудну сировину і подальша більш висока конкуренція на ринку.

Як пише профільне видання "Мінпром", досі високі ціни нівелювали довге транспортне плече. Але тепер, коли вартість руди скотилася нижче 100 дол./ тонну, питома вага логістики в кінцевій ціні значно виросла.

"Тому вже четвертий квартал стане для виробників руди запаморочливим спуском з небес на грішну землю", - пише видання.

Як пояснив президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, на сьогоднішній день близько 70% продажів ЗРС у світі припадає на компанії з так званої "Великої трійки", і Україна в їх число не входить. При цьому виграють вони не тільки за рахунок великих обсягів видобутку, а й завдяки найнижчій собівартості – в 2-3 рази нижче, ніж на українських ГЗК. Це пов'язано з тим, що вони відразу видобувають руду з вмістом заліза до 60%, а в Україні цей показник набагато нижчий, тому ще доводиться витрачати значні кошти на її збагачення.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Виробникам сталі радять готуватися до серйозних проблем». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
У них вірять навіть багатії: названо три речі, які залучать в будинок багатствоУ них вірять навіть багатії: названо три речі, які залучать в будинок багатство Оля Цибульська оголила соковиту фігуру в спокусливому купальникуОля Цибульська оголила соковиту фігуру в спокусливому купальнику У Росії здали нерви: як Москва вручила Україні серйозні козиріУ Росії здали нерви: як Москва вручила Україні серйозні козирі На Закарпатті медики замість щеплення зливають вакцину в каналізацію - ЗМІНа Закарпатті медики замість щеплення зливають вакцину в каналізацію - ЗМІ Які продукти не потрібно їсти людям після 45 років - відповідь дієтологаЯкі продукти не потрібно їсти людям після 45 років - відповідь дієтолога

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти