Більшість ринків, незважаючи на обіцянки Офісу президента, все одно залишаться закритими, бо більшість з них орієнтується на місцеву владу, яка побоюється відповідальності за розвиток епідемії. Таке припущення у коментарі Главреду озвучив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
На його думку, ті, хто виходять на протести здебільшого не ті, хто вирощує овочі так званого борщового набору, а ті, хто займається теплицями і вирощує гриби, оскільки усі вони на ринках продавали понад 90% своєї продукції. Крім того, пояснює Дорошенко, у теплицях дуже короткий термін придатності продуктів – усього 3-4 дні: "Саме тому фермери-тепличники в катастрофічному становищі, бо коли підходить термін збирати врожай, їм нічого не залишається, окрім як збирати і викидати. Інакше він буде гнити в теплиці".
За словами експерта, ця сфера найбільш орієнтована саме на ринки через низку причин.
"По-перше, у більшості виробників немає документів на свою продукцію – значна частина таких виробників не надасть сертифікату походження. По-друге, ця продукція, потрапляючи до магазинів, дорожчає на 30% через ПДВ, інші податки та накладних витрати.
читайте такожУ Зеленського розповіли, коли відкриють всі ринки по УкраїніЗа словами Дорошенка, саме із цим пов'язаний той факт, що більшість мереж супермаркетів закуповують овочі і фрукти за кордоном.
"Вітчизняне майже завжди дорожче. По-перше, тому, що наші теплиці застарілі і кожен долар, який вкладається в наше виробництво, у нас приносять на порядок менше врожаю, ніж за кордоном. Також у ціну закладається вартість електроенергії або газу, тоді як в Європі теплиці працюють на відновлювальних джерелах енергії. Усі ці причини призводять до того, що магазини, в першу чергу, замовляють те, що дійсно продається і роблять це здебільшого за кордоном. Сьогодні деякі торговельні мережі погодилися працювати з малими виробниками, незважаючи на те, що для магазинів це велика проблема, бо такі виробники не можуть забезпечити постійне і безперервне підвезення продуктів у магазини. І якраз тому супермаркети працюють з тими постачальниками, які можуть забезпечити таку можливість", - уточнює експерт.
Нагадаємо, раніше в Офісі президента повідомили про те, що в Україні можуть відкрити частину продовольчих ринків. Причиною цього стали масові протести підприємців у декількох регіонах,через те, що вони несуть збитки через закриття ринків на карантин.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред