Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував ситуацію навколо Конституційного суду.
Як написав він у своєму Facebook, президент Володимир Зеленський внесеним до Верховної Ради законопроектом про припинення повноважень суддів КСУ "не воює" за конкретні прізвища чи повноваження і нічого не узурпує, оскільки не збирається призначати "своїх".
"Ще раз поясню позицію по КС. Простими словами ... Президент не воює, як це прийнято у нас, за конкретні прізвища чи повноваження. Взагалі. Немає жодних прізвищ на "суддів КС". Не узурпує нічого. Не збирається призначати "своїх". Все це - суцільно традиційні в таких випадках "казки віденського лісу", які з котячими жалібними очима розповідають нам вічні казкарі... Президент говорить про цінності. Про домовленості. Про обов'язкові правила", - заявив він.
Подоляк підкреслив, що у випадку з тривалою кризою в Конституційному суді мова йде виключно про "людей і виродків".
"Яскрава червона лінія досить чітко відокремила одних від інших. Люди намагаються довести, що час змінився і що домовленості треба дотримуватися. Виродки ж хочуть відновлення всіх своїх вчорашніх "булочок" в повному обсязі... Плювати вони при цьому хотіли на інтереси суспільства, наші відносини із зовнішніми партнерами, взяті на себе зобов'язання, можливі повторні революції, які точно доб'ють державу", - вважає він.
"У сьогоднішній ціннісній кризі є все. Великі гроші, політичні доцільності, класичні змови, особисті хотілки, посередники східних "друзів", обов'язкове лицемірство вчорашніх відставників, які свого часу наприймали потворних законів - з дірами, лазівками, закладками для себе коханих. А коли система таки почала хитко/валко крутити жорнами і намагатися позадавать їм відповідні питання (звідки злато/срібло ваше, в божевільних кількостях, панове?), скористалися всіма цими закладками, щоб відіграти", - переконаний радник керівника ОП.
читайте такожЯкий вихід є у Зеленського із ситуації з КС
За словами Подоляка, Зеленський публічно позначає всього три ключові пункти: "По-перше, не можна відкочувати назад те, що оплачено вже суспільством. Те, що є наслідком нового суспільного договору... Саме тому він пропонує політико-правове рішення. Обнулити тих, хто нахабно обнулив громадський консенсус... По-друге, виродки - це завжди виродки. Незалежно від кольору мантії і формального статусу. Всі ці персонажі, яких призначили суддями вчорашній і позавчорашній екс-президенти, зовсім не мораль і не совість нації. Навпаки, це концентроване зло, що увібрало в себе всі класичні пороки корупційно-кумівської системи... І по-третє, не можна робити вигляд, що рішення КС, які б'ють по фундаментальних цінностях, це щось незначне. Щось, що можна традиційно розривати між своїми в кулуарах...".
Ситуація навколо КСУ: що було раніше
- 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
- Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК щодо перевірки декларацій і виявлення конфлікту інтересів.
- 29 жовтня Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№ 4288), яким пропонується припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності Законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.
- У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (що не створює правових наслідків) як прийняте суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред