Народний депутат від Опозиційної платформи - За життя Віктор Медведчук прокоментував інформацію про те, що він є власником нафтопродуктопроводу Самара – Західний напрямок.
У коментарі ВВС Україна він підкреслив, що не має ніякого відношення до нафтопродуктопроводу, який потрапив під санкції РНБО, схвалені президентом Володимиром Зеленським.
"(До цього нафтопродуктопроводу, – ред.) ніколи не мали відношення ні я, ні члени моєї сім'ї. Медведчук ніколи не мав відношення до цієї труби... ніколи взагалі, навіть до 1991 року", - зазначив нардеп від ОПЗЖ.
За його словами, кілька років тому він оскаржив у суді поширення інформації про свою причетність до цього нафтопродуктопроводу.
Водночас Медведчук уточнив, що якби нафтопродуктопровід був загальносоюзною власністю, то мав би після розпаду СРСР перейти у власність України. Однак, за його словами, це була власність РРФСР, тому після розпаду СРСР право власності на трубопровід могло б перейти до Російської Федерації.
читайте такожСтало відомо, куди напередодні санкцій РНБО перегнали "літаки Медведчука"
Що відомо про нафтопродуктопровід Самара - Західний напрямок:
Україна отримує по нафтопродуктопроводу дизельне паливо з Росії та Білорусі, в тому числі для транзиту в Європу. Українську ділянку нафтопроводу експлуатує компанія ПрикарпатЗахідтранс. Як повідомляє DW, її власниками виступають Білоруський підприємець Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов'язують з оточенням Віктора Медведчука.
читайте такожНафтопродуктопровід, що потрапив під санкції, на Житомирщині продовжує роботу - ЗМІ
Санкції України:
- 19 лютого відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, за результатами якого президенту запропонували ввести нові санкції, в тому числі проти громадян України. РНБО рекомендує ввести санкції проти 19 юридичних осіб та 8 фізичних осіб.з восьми юросіб – п'ятеро є громадянами України.
- Санкції проти телеканалів NewsOne, ZIK і 112 Україна, управління якими приписують Медведчуку, Володимир Зеленський ввів своїм указом на початку лютого. Зокрема, вони передбачають блокування та анулювання ліцензій. Обмежувальні заходи введені на п'ять років.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред