Основною причиною катастрофи військово-транспортного літака Ан-26 під Харковом могла стати крайня зношеність авіаційної техніки.
Про це заявив командувач Військово-повітряних сил ЗСУ, генерал-полковник Сергій Дроздов в інтерв'ю порталу РБК-Україна. Офіцер констатував, що з моменту розпаду СРСР льотчики не отримали на озброєння жодного нового літака і змушені захищати повітряні кордони України на техніці, яка була випущена в період від 1968 до 1991 року.
Таким чином, стверджує Дроздов, вже через десять років ситуація може скластися таким обрахом, що льотчики не зможуть виконувати поставлені командуванням завдання. В середньому на створення прототипу власного військового літака, стверджує генерал, багатьом країнам знадобився десятирічний термін і не менше 10 млрд доларів США.
"Звичайно, повітряні сили хотіли б мати і сучасну техніку, як от американський F-35, наші льотчики мріяли б літати на таких літаках. Але будемо реалістами, так як, наприклад, Польща, хоча вже довгий час є стратегічним союзником США і повноцінним членом НАТО, тільки зараз змогла почати розмову про отримання цих літаків", — підсумував Дроздов.
читайте такожКатастрофа АН-26: Міноборони відсторонило сім посадовців
Катастрофа Ан-26 - що було раніше
- Увечері 25 вересня в Харківській області поблизу міста Чугуїв зазнав аварії військовий літак Ан-26, на борту якого знаходилися 27 осіб - військові льотчики та курсанти університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.
- На місці катастрофи відразу знайшли тіла 22 загиблих, вранці сьогодні - ще одного, опівдні – ще двох. Двоє з травмами були госпіталізовані. Далі один з госпіталізованих помер.
- Слідчі ДБР відкрили провадження за фактом порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу і тяжкі наслідки (стаття 416 Кримінального кодексу України).
- Міністр оборони Андрій Таран заявив, що, згідно з попередніми даними, причиною катастрофи літака стало те, що він зачепився крилом за землю. Ан-26 був 1977 року виробництва. На ньому здійснювалися тренувальні польоти.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред