Для проведення виборів на окупованому Донбасі Україна може прийняти відповідний закон, заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі, екс-президент Леонід Кравчук.
Як підкреслив він в інтерв'ю Апострофу, першочерговим є питання безпеки.
"Українські вибори за українським законом можуть відбутися на цій території тільки тоді, коли там буде українська влада. Бо навіщо нам віддавати комусь український закон, щоб вони проводили неукраїнські вибори? Це просто абсурд", - зазначив Кравчук.
Він уточнив, що в законі має бути прописано, що Україна не проти формування законної влади в ОРДЛО і щоб місцеве самоврядування діяло на цих територіях, але воно повинно бути українським.
"Тоді, якщо вони хочуть легітимного розвитку цих територій, щоб Україна долучалася до інвестицій, застосувала вільну економічну зону; хочуть припинити війну, припинити вбивства, то нехай підуть на зустріч. Це не просто так – ми приймемо, вони виконають. Це велика робота і має бути велика підтримка Заходу. Щоб вони теж тиснули на Росію, аби вона діяла адекватно. Бо вона робить вигляд, що вона там не присутня, а ми самі можемо домовлятися. Ми домовились би давно, аби не заважала нам Росія", - пояснив глава української делегації в ТКГ.
читайте такожЗрив інспекції на Донбасі: Кравчук розповів про хитрий прийом РФВін також підтвердив інформацію про те, що росіяни відмовляються вести будь-які переговори, поки Україна не погодиться на вибори на окупованих територіях.
"Зараз вони роблять таку спробу відмовитися. Скажімо, обмін полоненими. Ми кажемо – ми списки уже підготували і подали, давайте тепер ви свої списки. Вони кажуть – не дамо, поки не буде скасована постанова Верховної Ради про місцеві вибори. Є пряма залежність. Але навіть у цих умовах треба намагатися робити певні кроки", - додав Кравчук.
Нагадаємо, раніше Кравчук прокоментував ситуацію навколо зриву інспекції українських позицій бойовиками в районі селища Шуми під Горлівкою.
За його словами, до питання інспекції українських позицій бойовиками в районі селища Шуми сторони зможуть повернутися з часом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред