Заготівельники і продавці молока в Україні часто вдаються до фальсифікації продукту шляхом додавання до нього миючих засобів. Такий метод запобігає скисанню і підвищує вміст жиру, розповів керівник Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський в ефірі Україна 24.
Він підкреслив, що виробники молока не є фальсифікаторами, це вигідно лише заготівельникам і продавцям.
"Мета - збереження нативних властивостей, а саме кислотності, для чого використовуються сода і миючі засоби, щоб молоко не було кислим. На смак це через невелику кількість речовин не відчувається, рецептори не можуть відчути, й люди купують це як звичайне молоко", – розповів Чагаровський.
Більше миючих речовин, зазначив він, додають, коли здають молоко на промислову переробку. Вони є поверхнево активними речовинами, які показують наявність більшої кількості жиру в молоці, обманюючи методику, за допомогою якої визначають жирність продукту.
читайте такожЛікар розповів, чому вранці не можна пити молоко
"Матеріально-фінансові розрахунки йдуть в залежності від того, який жир. Тому заготівельники-фальсифікатори додають пральний порошок для того, щоб підняти вміст жиру в молоці. На підприємствах, які займаються розливом і переробкою молока, йде знезараження перекисом водню, тому там потрапляння миючих засобів неможливе", – пояснив експерт.
- Раніше Главред писав про те, що всього за рік ціни на вершкове масло в Україні зросли на третину. При цьому, незважаючи на високу вартість, купують українці далеко не якісний продукт. Левова частка масла на ринку – фальсифікат. В молочні жири додають рослинні.
- Керівник Центру експертиз ТЕСТ Валентин Безрукий пояснив, що чим дорожче оригінальна продукція, тим більше шансів фальсифікату. Причому визначити фальсифікат по виду і запаху вершкового масла вкрай складно.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред