В одне з кафе міста Дніпро співробітниця в категоричній формі відмовилася обслуговувати клієнтку українською мовою. Про інцидент на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила сама клієнтка, Анна Счасна-Гарус. Вона також виклала відеозапис інциденту.
"У кафе Дніпра запитала: "є до кави"тістечко"? "У відповідь почула:" нічого не розумію, що таке "тістечко". Я буду краще вчити французьку. Дніпро російське місто було завжди". Шукаю господиню цього кафе. Хочу її запитати: "чиє місто Дніпро?!", ‒ підписала дівчина ролик.
Як пише Счасна-Гарус, вона, як і передбачає мовний закон, зверталася зі скаргами в офіс мовного обмудсмена Тараса Креміня. Але відповіді не отримала.
"Задовбало, не вмієш розмовляти, так хоч без гордині", - написала в коментарях до посту Лана Сарана.
"Хоча б вибачення вимовила? А якраз", - прокоментувала Ірина Галас.
"Не вивчить вона і французької мови. Керівник закладу не стимулює дотримуватися закону. Переконати таких складно. Залишається одне - системно нагадувати про закон. В якій ще країні громадяни не виконують закони?",- написала Олена Шевченко.
"Кінець. У приватному закладі хамити клієнту. Вже за це її власник повинен покарати", - написала Яна Тимошенко.
"Ох*ла. Російське місто", - коротко написав Вольдемар Трубецькой.
читайте такожКремінь налякав порушників мовного закону "чорними списками"
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- У мережі супермаркетів Novus в Києві керівництво звільнило касирку супермаркету, на яку надійшла скарга від покупниці - в тому ‒ що та відмовилася обслуговувати її українською мовою.
- З 16 січня 2021 року в Україні вступив закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Він гарантує кожному українцю обслуговування українською.
- Причому, як говориться в законі, учасники спілкування можуть перейти на іншу мову за обопільною згодою, але перше звернення до клієнта має бути українською мовою.
- За повторне порушення закону доведеться заплатити штраф - у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5,1 тисячі до 6,8 тисячі гривень).
- "Про штрафи. Вони не стосуються громадян і жодним чином не можуть застосовуватися до відвідувачів і клієнтів. Говорячи про штрафи, мова йде саме про суб'єктів господарювання і тільки в разі, якщо їх співробітники відмовляться спілкуватися українською мовою", — саме так пояснював принципи роботи Закону міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред