Десяток буде по 100 грн: в Україні злетять ціни на яйця - експерт

Лише у вересні вартість десятка яєць підвищилась на 72% - до 49 грн.
цены на яйца, яйца, деньги
Ціни на яйця в Україні злетять до 100 грн за десяток / Колаж фото УНІАН, ua.depositphotos.com

До кінця року вартість яєць може зрости на 15-20% - до 100 грн за десяток. Так вважає економічний оглядач Богдан Слуцький, повідомляє РБК-Україна.

Він звернув увагу на те, що у серпні придбати яйця можна було за 28,5 грн, а вже у вересні ціни "злетіли" на 72% - до 49 грн. Навіть зараз тенденція не змінилась і цей продукт продовжує дорожчати.

Експерт переконаний, що основною причиною такого здорожчання є сезонний фактор, адже протягом осені-зими ціна на яйця традиційно підвищується, адже на них зростає попит. До того ж, через війну значно скоротилась діяльність підприємств, які займались постачанням курячих яєць.

відео дня

Експерт наголосив, ще одним фактором є зростання вартості кормів, які необхідні для годування курей. Він додав, що до кінця року середня вартість десятка яєць буде на рівні 60 грн, а вартість найвищої категорії - близько 100 грн.

Ціни на продукти

Раніше Главред писав, що в Україні всерйоз підвищаться ціни на продукти вже з початком осені нинішнього року, повідомив фінансовий аналітик і економіст Олексій Кущ.

За його словами, подорожчання продуктів відбудеться тому, зокрема, що в Україні тимчасово окупована частина Херсонської та Запорізької областей.

Експерти попередили українців, що взимку в магазинах будуть доступні всі продукти, однак ціни піднімуться ще більше.

За даними порталу Мінфіну, середня вартість соняшникової олії підскочила з 61,76 грн до 62,80 грн за 850 мл.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти