Українська мова має багато слів, значення яких мало кому відомо. Серед таких слів є і ті, які поширені не на всіх територіях України і з цього їх значення маловідоме.
А якщо ви хочете знати більше про українську, читайте наш матеріал - Мовознавець Авраменко розповів українцям, як правильно називати "сто грам".
Одним з таких слів є слово "рисилованики". Мовознавець Олександр Авраменко пояснив походження цього слова і його значення.
Насправді, є атлас діалектів української мови і навіть є окрема карта, де позначено, як у кожному регіоні називають "деруни".
За словами експерта, слово "рисилованики" використовують саме в Закарпатті, а значення у нього досить зрозуміле.
Справа в тому, що в Закарпатті використовують слово "рисилів", це терка. Тобто, картоплю натирають, а на Закарпатті - "рисилувати" - це натирати. Від цього вийшло слово "рисилованики", - пояснив експерт.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український вчитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле - і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників та посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Також вам може бути цікаво:
- Чому "З днем народження" неправильно писати з великої літери: пояснення Авраменко
- Чи правильно "бажати удачі": Авраменко розвіяв популярний міф
- Чому не можна говорити "оточуюче середовище": Авраменко назвав милозвучний аналог
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред