Незважаючи на те, що 14 лютого закінчився термін, відведений президентом Володимиром Зеленським прем'єр-міністру Олексію Гончаруку для звіту Кабміну, це не означає, що звіту не буде в принципі, заявив кандидат політичних наук Олексій Якубін.
Він нагадав, що Зеленський ставив Гончаруку завдання з реорганізації кількох "об'єднаних" міністерств, налагодження взаємовідносин з Верховною Радою та вирішенню питання із зарплатами топ-чиновників і керівників великих держкомпаній.
"Всі ці питання все одно залишилися. Так чи інакше, Гончаруку доведеться про всі ці питання відзвітувати перед президентом і частково перед парламентарями. Я не думаю, що це дозволить йому уникнути, хоча б, проміжного звіту", - наголосив він у коментарі на каналі 112 Україна.
При цьому він також висловив думку про те, що Гончарук для влади стає "токсичним активом".
"Ми пам'ятаємо кілька хвиль соціологічних досліджень, які показували, що якщо у президента рівень довіри близько 50%, то у Гончарука негативний рівень довіри громадян. Він (Гончарук, - ред.) паразитує на рейтингу влади і Зеленського", - переконаний експерт.
Політолог висунув версію про те, що відставка Андрія Богдана з посади голови Офісу президента зіграла на руку Гончаруку.
"Це відкладає для Гончарука його власну відставку, але це (відставка Гончарука, - ред.) питання кількох місяців", - припустив Якубін.
У той же час він не виключив ймовірність ротації у складі уряду після звіту Кабміну: "Якщо ми говоримо про призначення нових міністрів, то це питання залишається відкритим, беручи до уваги розгляд земельного питання".
Експерт нагадав про погіршення економічних показників, зокрема, падіння промислового виробництва в Україні. За його словами, про здобутки Кабінету міністрів можна говорити тільки в лапках.
"Це теж показник діяльності уряду... Також згадайте бюджетну дірку або ситуацію, пов'язану з виплатами зарплат. Також виникали питання, пов'язані з частковим секвестром бюджету, тарифами", - підкреслив співрозмовник.
Разом з тим він звернув увагу на те, що соціально-економічна програма Кабінету міністрів була, по суті, ліберальною, де не знайшлося місця для промислової політики і соціального захисту.
"Не дивно, що в дзеркалі соціології ми бачимо такий вражаючий рівень довіри, а швидше – недовіри до уряду", - резюмував Якубін.
Як відомо, згідно з опитуванням, проведеним Всеукраїнською асоціацією соціологів з 3 по 7 лютого, прем'єр-міністру Олексію Гончаруку довіряють лише 13% респондентів, не довіряють – 79%.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред