Корпорація Google схвалила важливе рішення - вона відмовилася підтримувати програму Google Station. Цей додаток було проектом розвитку безкоштовного Wi-Fi у всьому світі.
За інформацією TechCrunch, реалізація проекту стартувала ще в 2015 році. Першим кроком компанії стало створення точок безкоштовного Wi-Fi на 400 залізничних станціях в Індії й інших місцях скупчення людей. Влітку 2018 року сервісом користувалися вже близько 8 мільйонів чоловік.
Також Google розширив свій проект на Індонезію, Мексику, Таїланд, Бразилія, Філіппіни, Нігерію і В'єтнам, а три місяці тому запустив Station в Південній Африці.
Але в 2020 році компанія все-таки вирішила відмовитися від такого привабливого проекту. З'ясувалися причини такого рішення:
- здешевлення мобільного інтернету в світі;
- складність бізнес-моделі, зокрема її було важко монетизувати;,
- відмінності в технічних вимогах у різних країнах.
У низці країн Google вже домовився про передачу своєї мережі Wi-Fi місцевим операторам.
Як раніше писав Главред, у Раді зареєстрували законопроект, який пропонує запровадити податок на додану вартість в розмірі 20% на електронні послуги, котрі надаються компаніями-нерезидентами України - за типом Google або Facebook. Автором законопроекту виступив нардеп від Слуги народу (політсила президента Володимира Зеленського) і голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.
У пояснювальній записці до законопроекту повідомляється, що діяльність компаній-нерезидентів, які надають цифрові послуги українцям, на даний момент проводиться без належного оподаткування. Це, в свою чергу, призводить до втрат держбюджету і створює неконкурентне середовище для резидентів-платників.
Також нагадаємо, пошуковик Google потрапив до скандалу через рекламу різних додатків для жителів самопроголошеної "Донецької народної республіки". Зокрема, офіцер ЗСУ, полковник Анатолій Штефан (позивний "Штірліц") виявив в Google рекламу пасажирських перевезень "ДНР", сервісів таксі та новинних порталів окупантів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред