У матчі 8 туру УПЛ "Динамо" забило "Александрії" пенальті, призначене на 97-їй хвилині гри. Це стало можливим дякуючи ВАР і тому, що в Україні судівський корпус сьогодні незалежний від УАФ. Таку думку озвучив футбольний експерт Дмитро Лащук.
"Із запровадженням ВАР матчі стали справедливішими, однозначно.
"Динамо" не судять упереджено і ніколи не судили. На футбольному полі у грі "Динамо" і "Шахтар", наприклад, я помічав, що завжди ставили суддів кваліфікованих, які судять не тільки внутрішні чемпіонати, а й міжнародні ігри.
А по цьому конкретному інциденту на 97 хвилині – можливо, якби це було б десь на середині матчу – 30 чи 60 хвилина, то такого розголосу це б не мало", - сказав експерт.
За його словами, інцидент лише засвідчує незалежність арбітражу в Україні.
"Суддівський корпус залежить від УАФ лише по назначенню ігор. Зрозуміло, що є більш лояльні до УАФ, є ні. Та якщо ми беремо цей епізод, то бачимо, суддівство - незалежне. Це був дійсно чесний український футбол. І в цьому інциденті ми побачили, що судді просто роблять свою справу, керуючись виключно регламентом.
А ВАР допомогла. Бо якби не ВАР, швидше всього, пенальті не було б назначено", - сказав Лащук.
Завдяки пенальті на 97-їй хвилині матчу 8 туру УПЛ, Циганков забив "Олександрії", заробивши для "Динамо" три очки.
Як відомо, вперше у тестовому режимі система ВАР запрацювала в Україні наприкінці 2019 року. Вже у липні 2020 року, з ініціативи президента УАФ Андрія Павелка, ФІФА дозволила використання ВАР у матчах Першої ліги.
"Це надзвичайно важливе рішення з огляду на шалену конкуренцію, яка точиться у Першій лізі за вихід в УПЛ. Аж вісім команд змагаються за перші місця! Відтак ціна помилки, в тому числі й суддівської, дуже велика. VAR допоможе мінімізувати вірогідність їх допущення", - зазначив тоді Павелко.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред