
Ви дізнаєтеся:
- Якими рослинами оформити садові доріжки
- Які чагарники вздовж доріжок виглядатимуть красиво
Садові доріжки завжди на виду, і від їхнього оформлення залежатиме загальне враження від саду. Є безліч варіантів облаштування доріжок - від красивих бордюрів і елементів декору до квітучих рослин. Останні додадуть дачній ділянці особливого шарму. Главред розібрався, що посадити вздовж доріжки на дачі, щоб було красиво.
Якщо вам цікаво, які квіти розпускають свої пелюстки у вечірній час доби, читайте матеріал: Вночі сад буде солодко пахнути медом: топ-6 нічних квітів з неймовірним ароматом.
Клумби вздовж доріжок на дачі - що потрібно враховувати
Асортимент рослин для оформлення стежок величезний. При виборі варто враховувати низку нюансів.
По-перше, рослини повинні добре розростатися і утворювати досить щільну декоративну крону.
По-друге, квіти повинні мати привабливий вигляд тривалий час - щонайменше з травня по жовтень.
По-третє, висота рослин має залежати від розміру доріжки.
Досвідчені садівники вважають, що рослини для садових доріжок мають бути багаторічними. Втім, можна віддати перевагу й однорічним яскравим квітам, завдяки яким можна зробити цікаві акценти.
Однорічники можна посадити двома способами:
- Частину квітів виростити з розсади. Вони зацвітуть раніше і прикрашатимуть дачу в першій половині літа.
- Іншу частину квітів можна посадити насінням у відкритий ґрунт. Вони зацвітуть до кінця сезону.
Завдяки такій схемі посадки стежка на дачі тішитиме вас квітами все літо і осінь.
Що посадити вздовж бордюру або садової дрожки
Чорнобривці. Це невисокі квіти з яскравим забарвленням. Головний їхній плюс у тому, що вони здатні обходитися практично без догляду. Їх можна сіяти у відкритий ґрунт, а восени зібрати насіння на майбутній рік.
Братки завдяки своїм численним відтінкам прикрасять будь-яку стежку на дачі. Вирощувати краще як однорічник через розсаду.
Віола - родичка браток. Це низькоросла яскрава квітка, і у неї є багаторічні види. Цвіте з середини весни упродовж місяця.
Лабелія цвіте незвично та красиво. Суцвіття у неї маленькі та схожі на метеликів.
Настурція. Більшість представників цього виду - однорічники, але зустрічаються і багаторічні різновиди. Морозну зиму вони не переживуть, тому здебільшого їх все-таки вирощують як однорічну культуру.
Прямостоячі види настурції досягають у висоту 70-80 сантиметрів. Забарвлення буває всіх тонів жовтого і помаранчевого. У цих квітів дуже сильний аромат. Цвітуть вони, починаючи з червня і до холодів.
Настурція віддає перевагу добре освітленим клумбам, надійно закритим від вітру. Ґрунт суміш має бути пухким і легким, найкраще трохи підкисленим. Рослині потрібен регулярний і помірний полив.
Колеуси - це ідеальні рослини для прикраси садових доріжок. У них пишне і строкате листя всіляких фактур і забарвлень.
Колеус не вимагає ретельного догляду. Ці рослини зможе виростити будь-який садівник-початківець. Вони можуть мати різну висоту і розмір листя - від величезних строкатих лопухів до гофрованих і мініатюрних листочків. Для прикраси доріжок бажано вибирати компактні сорти з пишним листям.

Якщо вам потрібно створити бордюр уздовж доріжки з рослин або обмежити по периметру клумбу, чи прикрасити пристовбурне коло дерева, то ідеально для цього підійде багаторічна рослина ясколка.
Варто врахувати, що ясколка утворює суцільний килим і розростається з величезною швидкістю. Цвіте вона недовго наприкінці травня-початку червня, але сизі галявини або повністю весь схил, вкритий цією рослиною, має гарний вигляд.

Лаурентія - ще одна рослина, яка прекрасно зарекомендувала себе як ґрунтопокривник. П'ятикутні зірочки лаурентії можуть бути забарвлені в білий, рожевий, фіолетовий, блакитний, синій та лавандовий кольори. Період цвітіння - з червня по вересень.
Лаурентія віддає перевагу добре освітленим, сонячним ділянкам, але може рясно цвісти і в півтіні.
Цікавим варіантом для прикраси саду буде шотландський мох. Він ніколи не виростає вище двох з половиною сантиметрів у висоту. Любить теплі та вологі умови, півтінь і незначні опади.
Найкраще мох проростатиме на східній стороні вашої ділянки. Його можна зробити частиною декору сходинок або бордюрів.
Арабіс цвіте білими, червоними, рожевими або ліловими квіточками. Це медоносна рослина, яка привабить у сад бджіл.

Дуже часто вздовж доріжок садять півонії та флокси. І це виправдано не лише з точки зору незвичайної краси цих квітів, а й з точки зору агротехніки.
І півонії, і флокси краще почуваються саме в лінійних композиціях, так вони добре провітрюються і менше хворіють.
Під час посадки представників і тієї, і іншої культури потрібно звернути увагу на розміри кущів і неодмінно підбирати сорти однакової висоти. В іншому разі якісь будуть вибиватися із загального ладу, просто псуючи всю картину.

Гравілат - ще один квітучий багаторічник, який можна посадити вздовж доріжки. Він цвіте великими, білими, червоними, жовтими або рожевими квітами. У висоту буває до одного метра.
Садова ромашка є чарівним доповненням до будь-якої доріжки. Це одна з найстаріших відомих лікарських трав. Добре росте в прохолодному, сухому середовищі й не потребує особливого догляду.

Чагарники вздовж доріжок - ідеальний варіант для "ледачих" садівників. Хоча чагарники виглядають не настільки ефектно, як квіткові композиції, натомість вони невибагливі, тримають форму і декоративні весь сезон. Варто придивитися до таких рослин як перстач чагарниковий, спірея японська, астильба Арендса.
Досвідчені садівники рекомендують посадити іриси вздовж доріжок. Залежно від сорту вони можуть цвісти до трьох місяців. Якщо висадити вздовж доріжки рослини кількох сортів, то милуватися цвітінням можна буде з ранньої весни до настання осені. Безумовний плюс цих квітів - багата палітра відтінків.
Аліссум цвіте з травня по листопад і весь період виділяє приємний аромат. Сортів аліссума дуже багато, і ви легко зможете вибрати рослину потрібної висоти і забарвлення пелюсток.
Після цвітіння просто дайте їм обсипатися на землю. Насіння швидко проросте і легко приживеться. Таким чином, наступного року вздовж доріжки знову буде пишне цвітіння.

Ще одним ідеальним варіантом для тінистих доріжок будуть хости. Садити їх потрібно, відступивши від краю доріжки, не менше половини діаметра хости.
Чудовим варіантом для прикраси доріжки будуть троянди, але не кожну троянду можна посадити вздовж стежки, насамперед через шипи. Тому вибирайте троянду без колючок, яка цвіте весь сезон.
До слова, у тінистій частині саду часто нічого не садять. І це велика помилка, адже навіть цю ділянку можна зробити дуже привабливою. Як цього домогтися, читайте в матеріалі: Тіньолюбні рослини для саду: названо список квітів для найтемніших куточків.
Вам також може бути цікаво:
- Які квіти краще ростуть у тіні: названо найкрасивіші та невибагливі багаторічники
- Рослини, які не бояться холоду: топ-7 морозостійких квітів для саду
- Які квіти садити навесні в саду і на клумбі: названо ідеальні варіанти
Півонії - історія походження та значення квітки
Історичною батьківщиною півоній вважаються Сибір, Західний Китай та Монголія. Звідти півонії з часом перекочували до Європи.
Першими як культурну декоративну рослину півонії почали вирощувати китайці приблизно в п'ятому столітті до нашої ери. Ці квіти займали почесне місце в імператорському саду.
Згодом півонії перекочували до Європи. У 18 столітті цю квітку привезли з експедиції англійці, які займалися пошуком новинок для королівського саду. Ще через сто років перші саджанці з'явилися в Канаді разом із переселенцями.
У Китаї півонія вважалася символом багатства, знатності та добробуту. Згідно з повір'ями, ця квітка здатна відганяти злих духів.
Півонія вважається символом світлої чистої енергії Ян, її заведено дарувати як побажання благополуччя.
У Стародавній Греції півонії символізували довголіття, а сама назва квітки перекладається як "цілюща".
Подарувати півонію - означає побажати добробуту, доброго здоров'я і довголіття. Також букет півоній може стати натяком на ніжні почуття.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред