Якщо листя на груші почервоніло і стало опадати - саме час бити на сполох, адже дерево серйозно захворіло. Досвідчені садівники розповіли, що таке іржа груші та яких заходів боротьби потрібно вживати.
Раніше Главред писав, що груша вважається примхливою садовою рослиною. Але якщо їй підібрати хорошого сусіда по ділянці, урожай буде величезним. Читайте матеріал: Гілки будуть ломитися від плодів: названо ідеального сусіда груші для багатого врожаю.
Грушева іржа
На Youtube-каналі "Молодий садівник" перерахували ознаки того, що груша захворіла:
- листя порожевіло та почало завчасно опадати;
- на зворотному боці листя з'явилися ріжки-вирости.
Іржа груші - це небезпечне грибкове захворювання, яке не лише знижує врожайність, а й загрожує самій рослині. Хвороба отримала свою назву через те, що грибок-збудник формує на листках груші осередки ураження, які схожі за кольором на руді або червонувато-жовті плями іржі.
Іржа на груші - чим обприскувати
Вилікувати грушу від іржі можливо, але для цього потрібно дотримуватися певної послідовності дій та використовувати правильні препарати.
Який же препарат допоможе від іржі груші? По-перше, ранньою весною до розпускання бруньок необхідно обробити грушу бордоською рідиною 1% або хлорокисом міді. Через кілька днів дерево обприскують препаратом "Скор" з розрахунку 2 мл на 10 л води.
Довідка. Бордська рідина - це розчин мідного купоросу CuSO4-5H2O у вапняному молоці Ca(OH)2. Рідина має небесно-блакитний колір і застосовується в рослинництві як фунгіцид.
По-друге, до початку цвітіння необхідно повторити обробку бордоською рідиною і "Скором".
Третя обробка цими ж препаратами проводиться одразу після цвітіння.
Через 10 днів після попередньої обробки проводиться остання обробка - цього разу лише бордоською рідиною.
Іржа на груші - чим лікувати
Важливий пункт у лікуванні грушевої іржі - обрізка дерева.
Впродовж літа необхідно обрізати сильно уражені гілки на 5-10 см нижче осередку хвороби. Рани зачищають до здорової деревини, потім дезінфікують розчином мідного купоросу. Потім місця зрізу потрібно обробити Гетероауксином (0,5 г на 10 л води) і замазати садовим варом.
Крім того, протягом усього літа раз на місяць грушу потрібно поливати під корінь настоєм деревної золи (500 г на 10 л води, настояти 2 доби).
Норма: для дорослих дерев - 10 л, для молодих - 4-6 л. Ця підгодівля допоможе груші відновлювати сили.
Іржа на груші - чим лікувати в серпні
В останній місяць літа грушу обробляють препаратом "Скор" (2 мл на 10 л води), а наступного дня - біофунгіцидом "Фітолавін" (20 мл на 10 л). Це підживлення допоможе позбутися бактерій, які завжди супроводжують грибні хвороби.
Восени за кілька днів до листопаду грушу обприскують препаратом "Ревус" із розрахунку 6 мл на 5 л води. Він вбиває патогенні гриби і відновлює імунітет рослини.
"Якщо всі виконані операції з грушею ніяк не допомагають, тоді спробуйте обприскати грушу розчином колоїдної сірки", - додав Дмитро.
Youtube-канал Молодий садівник
Youtube-канал Молодий садівник має 25 тисяч підписників і присвячений правильному догляду за садом і городом. Його автор - садівник на ім'я Дмитро.
На каналі ви знайдете таку інформацію:
- як правильно і чим підгодовувати городні культури;
- як правильно обрізати дерева в саду;
- як правильно і чим підгодовувати дерева;
- якою хімією та біопрепаратами потрібно обробляти рослини від комах та інших паразитів.
"Головна мета каналу - принести величезну користь усім любителям саду та городу", - зазначив Дмитро.
Сорти груш, які стійкі до хвороб
Також садівник порадив стійкі до іржі сорти груш: Гордзала, Гулабі, Наназірі, Саїло, Цукрова, Суніані, Чижовкська.
"А ось сорти Бере Арданпон, Бере Бойок, Диканька зимова, Кюре, Улюблениця Клаппа краще обходьте стороною - вони дуже сильно вражаються цією хворобою", - зазначив він.
Дивіться відео - Як лікувати грушу від іржі:
Раніше Главред писав, що гіркота в смаку - це найпоширеніша проблема при вирощуванні огірків. Причому гіркі огірки нічим не відрізняються від смачних плодів. Чому ж огірки гіркі? Причина полягає в неправильному поливі або посадці неякісного насіння. Читайте матеріал: Гіркі огірки - не вирок: як виростити смачні плоди і що робити, якщо вони гірчать.
Вам також може бути цікаво:
- Чому абрикос не плодоносить: садівник розповів, що обов'язково потрібно зробити влітку
- Як виростити абрикос із кісточки - садівник поділився найпростішим способом
- Від плодів будуть ломитися гілки: як обрізати черешню влітку для підвищення врожаю
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред