Президент України Володимир Зеленський звернувся до голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо з проханням провести експертизу і роз'яснити, яким чином можна уникнути незворотної шкоди антикорупційній реформі після скандальних рішень КСУ.
Як повідомляється на сайті президента, під час сьогоднішньої зустрічі сторони обговорили пошук комплексного рішення для швидкого виходу з конституційної кризи в Україні.
"Слід виробити механізми, які б назавжди усунули можливість будь-якого впливу на суддів КСУ і вдосконалили процедури схвалення рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Ця довіра поки що повністю зруйнована", - зазначив Зеленський.
читайте такожУ слузі народу оцінили ймовірність розпуску Верховної Ради через ситуацію з КСУ
Він також звернувся до Венеціанської комісії щодо її експертизи у роз'ясненні питань, яким чином уникнути завдання рішеннями КСУ від 27 жовтня незворотної шкоди антикорупційній реформі.
Сторони також обговорили напрацювання законопроєктів щодо відновлення покарання за подачу неправдивої інформації в деклараціях, забезпечення повноцінної роботи НАЗК та НАБУ. Окремо зупинилися на проведенні комплексної судової реформи, в тому числі - й на реформуванні механізму добору суддів, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Конфлікт з КСУ - про що раніше писав Главред:
- Конституційний суд 27 жовтня виніс рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт № 4288, відповідно до якого припиняються повноваження всіх чинних суддів Конституційного Суду України.
- Фактично внесення законопроєкту в такій редакції може бути підставою для імпічменту президента Зеленського, заявив юрист Ростислав Кравець. За його словами, "запропонований законопроєкт неконституційний".
- Голова КСУ Олександр Тупицький закликав владу врегулювати конфлікт і звернувся до президента Володимира Зеленського та спікера Ради Олександра Разумкова з проханням про переговори.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред