Україна підготувала пакет пропозицій для співпраці з США під час каденції новообраного президента Джо Байдена.
В першу чергу, слід звернути увагу на посилення торгівлі, сказав заступник голови офісу президента Ігор Жовква під час конференції "Торговельні війни: мистецтво захисту", повідомляє Європейська правда.
"Сполучені Штати й зараз є одним із ключових партнерів України, в тому числі – в таких важливих секторах, як ядерна енергетика. Ми очікуємо, що зміна адміністрації відкриє можливість для нашої співпраці у нових секторах, таких як IT або штучний інтелект, а також очікуємо на посилення нашої співпраці в енергетиці, в першу чергу відновлюваної, і в торгівлі скрапленим газом", – заявив він.
читайте такожАрестович спрогнозував, як адміністрація Байдена битиме по Росії
Ігор Жовква також заявив про доцільність створення зони вільної торгівлі з США.
"Це дуже хороша ідея, над якою нам треба почати думати вже зараз. У нас є пакет пропозицій про посилення торгівлі зі Сполученими Штатами, і ми вже готові до діалогу з новою адміністрацією", – додав він.
Виборча система США. Як вибирають президента і віцепрезидента
Президента і віцепрезидента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може займати цю посаду понад два терміни.
Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату-колегії вибірників.
Вибірників - зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.
До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених демократичною і республіканською партіями. Зараз кількість вибірників становить 538.
День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.
У колегію вибірників входять представники всіх штатів, причому їх кількість залежить від чисельності населення в тому чи іншому штаті. Найчастіше виборці голосують так, як більшість виборців їх штату. Однак іноді це правило порушується, тобто вибірники підтримують не того, за кого проголосувала велика частина виборців штату. У колегії вибірників окремо відбувається голосування по кандидатурі віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.
Практично у всіх штатах діє система" переможець отримує все", тобто всі голоси вибірників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є Штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному вибірнику, а місця, що залишилися (їх завжди два) визначаються за підсумками загального голосування в штаті.
Хоча Конституція США не зобов'язує вибірників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 Штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримання цього правила. Вибірників, які голосують врозріз з їх зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а 14 - передбачають скасування голосування із заміною вибірника.
Станом на 2017 рік було 164 випадки "недобросовісності" вибірників, однак вони не змінили результат жодних президентських виборів.
Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів колегії вибірників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.
За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред