Влада не має наміру витрачати роки на вирішення питання Донбасу, а шляхи пошуку виходу з ситуації можуть бути різними. При цьому реінтеграція ОРДЛО повинна відбутися на умовах України. Президент Зеленський створив платформу з деокупації Криму, проте зараз ніхто не знає, коли можна буде повернути анексований Росією півострів.
Про це розповів глава Офісу президента Андрій Єрмак у інтерв'ю програмі VIP з Наталією Мосейчук на телеканалі 1+1, коментуючи питання журналістки про наявність на Банковій так званого плану Б щодо реінтеграції Донбасу.
За його словами, Зеленський вже говорив, що у разі провалу перемовин влада здійснюватиме спроби пошуку альтернативних шляхів припинення військового конфлікту на Донбасі.
"Президент про це говорив, і я про це говорив, що ми не збираємося витрачати роки для того, щоб досягти нашої мети припинити війну. Ми ніколи не зупинимося щодо припинення війни, але шляхи до цього припинення можуть бути різними", - сказав Єрмак.
Також він додав, що зараз Україна продовжує перемовини в рамках Нормандського формату і ТКГ. Врегулювання збройної конфронтації дипломатичним шляхом триває.
Крім того, Єрмак запевнив, що реалізація сценарію повернення окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей повинна базуватися виключно на інтересах Києва.
При цьому чиновник висловився і про проблему анексованого Криму. Він вважає, що поки що складно дати відповідь щодо термінів повернення окупованого півострова.читайте такожАрестович прокоментував слова віце-прем'єра про "пухлину" Донбасу
"Я в цьому (деокупації Криму) впевнений, але ніхто не може відповісти, коли це станеться. Я теж вам не дам конкретної відповіді, що це відбудеться за рік або два", - додав Єрмак, підкресливши, що президент вже виступив з ідеєю створення платформи з деокупації автономної республіки Крим.
Новини Криму і Донбасу
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що вже наступного року пройде перший саміт в рамках Кримської платформи щодо повернення анексованого півострова.
- Володимир Зеленський 20 жовтня під час послання Верховній Раді заявив, що він провів перемовини з країнами ЄС, а також Великобританією, Канадою та іншими державами з питання їх участі в Кримській платформі.
- Голова делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук 5 листопада розкрив пункти плану України з деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Документ передбачає встановлення режиму перемир'я в регіоні і повернення під контроль Києва захопленого українсько-російського кордону.
- Міністр з питань окупованих територією Олексій Резніков заявив, що в процесі реалізації нового плану Києва щодо Донбасу Росія повинна буде вивести всі незаконні збройні формування з ОРДЛО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред