Радник з інформаційної політики у мінській Тристоронній контактній групі (Україна, РФ, ОБСЄ) для врегулювання ситуації на частині сходу української держави Олексій Арестович повідомив, що Київ має шість сценаріїв щодо Донбасу.
При будь-якому розвитку подій Росія буде пасти задніх, "рожевий" період закінчився, розповів експерт Апостроф.
За словами співрозмовника, президент Володимир Зеленський та його оточення знають, що роблять.
"...Є шість варіантів (щодо Донбасу – Ред.)... І це не те, що "а давайте щось зробимо". Це дуже чітко прописані сценарії. Президент знає, що робить. Люди навколо нього теж знають, що роблять", – сказав Арестович.
- Раніше член партії Слуга народу, народний депутат та очільник Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв стверджував, що Росія знову зриває Мінські переговори щодо Донбасу.
- Нардеп додав, що у відповідь на пропозиції української сторони Росія завжди висуває неприйнятні умови та звинувачує у неготовності до переговорів.
- Політик вважає, що повернення Донбасу під контроль Києва неможливе мирним шляхом.
Мінські угоди
Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, які підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, РФ, ОБСЄ). Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату (Україна, РФ, Німеччина, Франція), пише Вікіпедія.
У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ та ватажки самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав запровадження перемир'я на Донбасі.
Пізніше після консультації ТКГ було підписано меморандум про виконання положень протоколу. Також у документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинку військ на поточній лінії зіткнення та встановлення 30-кілометрової зони безпеки.
У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів для виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ та лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна та низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.
РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками та на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками та стверджує, що вибори на Донбасі може бути проведено лише після того, як територію покинуть війська Росії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред