Суцільні підводні камені: що не так із держбюджетом-2021

Проект бюджету, підготовлений до першого читання, містить у собі багато нюансів.

бюджет держбюджет
Проект держбюджету збалансований, але нереалістичний / firtka.if.ua

У парламенті зареєстрували проект Державного бюджету на 2021 рік.

У 2020 році дефіцит бюджету становить 300 мільярдів гривень, хоча на початку року він становив лише 87 мільярдів. На майбутній рік у нас дефіцит в 270 мільярдів при зростанні ВВП до 4,5%, за рахунок яких планують збільшити фінансування більшості держорганів.

В цілому нинішній проект держбюджету хоч і збалансований, але нереалістичний, бо насправді в ньому вистачає підводних каменів, які безпосередньо з фінансуванням держорганів жодним чином не пов'язані.

Наприклад, нереалістичний прожитковий мінімум в 2200 гривень при реальних 5 тисячах. З урахуванням того, що всі соціальні програми будуються на цифрі у 2200 гривень, це тягне за собою скорочення субсидій та інших виплат у разі майбутнього підвищення тарифів.

читайте такожУріжуть громадам, додадуть на медицину і дороги: стало відомо, як розподілять держбюджет-2021Ще один підводний камінь лежить у скороченні коронавірусного фонду з 65 мільйонів до 19 на фоні збільшення захворюваності. Але чому ми його скорочуємо? Хіба у нас всі одужали?! Не кажучи вже про те, що на фінансування МОЗ навіть у цей період також виділяють мало грошей, що в будь-якій розвиненій західній країні неприпустимо.

Реклама

Крім того, у проекті бюджету планується підвищення мінімальної заробітної плати, на що закладено 41 мільярд гривень компенсацій. Але оскільки ці компенсації лягають в дефіцит держбюджету, це говорить про те, що доведеться брати гроші, щоб їх проїсти замість того, щоб відправити їх в інвестиції.

Усе це - тільки частина нюансів, за які будуть чіплятися депутати під час ухвалення держбюджету. Тому між тим, що подано до Верховної Ради зараз і тим, що буде ухвалено пізніше у вигляді бюджету – велика різниця, адже перед другим читанням однозначно будуть вноситися серйозні зміни і до тексту закону, і у розподіл коштів.

Тим паче, що на носі місцеві вибори і, щоб, наприклад, виділити додаткові гроші в регіони, ці кошти потрібно буде у когось забрати.

Олег Пендзін, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, спеціально для Главреду

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Завершення ретроградності Меркурія: які заборони будуть знятіЗавершення ретроградності Меркурія: які заборони будуть зняті Прикмети на 19 жовтня: що не можна робити в Фомін день і як не потрапити в бідуПрикмети на 19 жовтня: що не можна робити в Фомін день і як не потрапити в біду Найсильніша магнітна буря в жовтні 2021: як пережити без фатальних наслідківНайсильніша магнітна буря в жовтні 2021: як пережити без фатальних наслідків У світі поширюється нова, більш заразна, форма коронавірусуУ світі поширюється нова, більш заразна, форма коронавірусу У поїзді бездомний на очах у пасажирів зґвалтував жінкуУ поїзді бездомний на очах у пасажирів зґвалтував жінку

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти